NewsyDominika Ostałowska schudła aż 10 kg. Ma inny sposób na odchudzanie, niż reszta gwiazd

Dominika Ostałowska schudła aż 10 kg. Ma inny sposób na odchudzanie, niż reszta gwiazd

Dominika Ostałowska zaskakiwała metomorfozami. Po prawej w 2018 r., po lewej - w 2023 r. -Pyszności; Fot. Instagram: Dominika Ostałowska (screenshot), Serecki, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Dominika Ostałowska zaskakiwała metomorfozami. Po prawej w 2018 r., po lewej - w 2023 r. -Pyszności; Fot. Instagram: Dominika Ostałowska (screenshot), Serecki, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
18.04.2023 12:27

Dominika Ostałowska schudła 10 kilogramów dzięki wdrożeniu w plan dnia aktywności fizycznej oraz zmianie nawyków żywieniowych. Droga aktorki po szczuplejszą sylwetkę nie była łatwa. Kobieta mierzyła się z wahaniami wagi, efektem jo-jo. Była na diecie kapuścianej czy warzywno-owocowej, ale wypracowane dzięki tym sposobom żywienia efekty szybko odchodziły w niepamięć. Teraz aktorka znalazła dla siebie dietę idealną. Sprawdź, jak schudła Dominika Ostałowska. 

Dominika Ostałowska to jedna z wielu gwiazd, które na przestrzeni lat raczyły nas swoimi metamorfozami. Katarzyna Niezgoda schudła 30 kilogramów, odstawiając słodycze, słone przekąski, gluten, mięso, a nawet chleb. Wiele na temat zmiany nawyków żywieniowych mówiła również Kinga Rusin. Po urodzeniu dwóch córek ważyła około 20 kilogramów więcej niż dzisiaj. Dziennikarka ponadto choruje na Hashimoto i przyznaje, że to, jak obecnie wygląda, zawdzięcza stylowi życia, nad którym pracowała latami. Jak wyglądała droga Ostałowskiej po szczuplejszą sylwetkę?

Dominika Ostałowska schudła 10 kilogramów. Jak tego dokonała?

Dominika Ostałowska to znana aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna. Szerszej publiczności dała się poznać jako odtwórczyni roli Marty Mostowiak w serialu "M jak Miłość". Gwiazda co rusz przechodziła metamorfozy - zmieniała uczesania i kolor włosów. Na przestrzeni lat zmieniała się również jej figura. Aktorka mierzyła się z dodatkowym kilogramami i efektem jo-jo. Jak wspomina, jej problemy z wahaniami wagi były wynikiem zbyt szybkiego tempa życia.

- W pewnym momencie swojego życia miałam za dużo pracy, za mało snu i serce zaczęło mi bić w tempie 210 uderzeń na minutę, czyli trzy razy szybciej, niż powinno - oznajmiła w "Pytaniu na śniadanie".

W 2015 roku Ostałowska postanowiła, że pozbędzie się 20 kilogramów. Aktorka ćwiczyła pod okiem trenera personalnego i mocno ograniczyła spożycie kalorii - jadła głównie warzywa i owoce, a to przełożyło się na spadek masy ciała - finalnie Dominika Ostałowska schudła 10 kg. Niestety, po trzech latach od zmiany nawyków żywieniowych kobieta padła ofiarą efektu jo-jo.

To proces, podczas którego osoba odchudzająca się początkowo odnosi sukcesy, lecz nie udaje się jej utrzymać rezultatów i następnie zaczyna przybierać na wadze. Spróbowała więc diety kapuścianej, dzięki której zredukowała wagę o 8 kilogramów. Niestety, również w tym przypadku aktorce nie udało się utrzymać wypracowanej formy na dłużej i ponownie musiała się zmierzyć z nadwagą.

Ostałowska schudła dzięki diecie jaskiniowców. Czym jest dieta paleo?

Aktorka nie poddała się i dalej walczyła o swoje zdrowie. Obecnie zachwyca figurą i odświeżonym wyglądem. Dzięki pomocy specjalistów, tj. dietetyków i trenerów personalnych, kobieta przeszła spektakularną metamorfozę. Dominika Ostałowska schudła 10 kilogramów, a to z sprawą zmiany nawyków żywieniowych i wdrożenia w plan dnia aktywności fizycznej - ćwiczy trzy razy w tygodniu pod okiem trenera. Jak zdradza aktorka, stosuje się do założeń diety paleo, zwanej dietą paleolityczną lub dietą jaskiniowców.

- Bardzo mi to odpowiada, bo niespecjalnie przepadam za pieczywem, makaronem, kaszą, ryżem, itd. - przyznała w wywiadzie dla PAP Life.

Dieta paleo bazuje na naturalnych produktach oraz zakłada całkowitą rezygnację z przetworzonej żywności. To sposób żywienia inspirowany dietą naszych praprzodków żyjących w czasach prehistorycznych. W ramach diety paleo zaleca się spożywanie mięsa (w tym dziczyzny), ryb, owoców morza, jaj, warzyw, orzechów, nasion oraz owoców. Z kolei należy unikać produktów przetworzonych, takich jak słodycze, fast-foody, pieczywo, makarony, ryż, nabiał, cukier oraz napoje słodzone.

Dieta jaskiniowców jest restrykcyjna oraz budzi spore kontrowersje wśród ekspertów, głównie dlatego, że jest dietą eliminacyjną. Jak wskazują, wykluczenie z jadłospisu produktów m.in. pełnoziarnistych czy roślin strączkowych może prowadzić do niedoborów. Warto mieć na uwadze, że nie wszystkie diety są bezpieczne dla naszego organizmu. Przed przejściem na jakąkolwiek zalecana jest konsultacja z lekarzem.

Zobacz także przepis na dietetyczny sernik o smaku Kinder Bueno. Jeden kawałek ma tylko 200 kalorii!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także