Newsy15 szokujących faktów o McDonald's, których prawdopodobnie nie znałeś. Dlaczego o tym się nie mówi?!

15 szokujących faktów o McDonald's, których prawdopodobnie nie znałeś. Dlaczego o tym się nie mówi?!

15 szokujących faktów o McDonald's, których prawdopodobnie nie znałeś. Dlaczego o tym się nie mówi?!
Pyszności

21.06.2017 16:07, aktual.: 26.06.2017 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O tym jak smaczne są burgery, wrapy i inne przysmaki serwowane w McDonaldzie chyba nikomu nie musimy mówić. Prawdopodobnie każdy z Was skusił się przynajmniej raz na wizytę w jednej z najbardziej popularnych sieciówek restauracji świata. Choć ciężko to sobie wyobrazić, McDonald's karmi codziennie prawie 1 proc. ludzkiej populacji!

Przygotowaliśmy listę 20 najbardziej szokujących faktów dotyczących McDonald's, o których wiele osób nigdy wcześniej nie słyszało! Spodziewałeś się czegoś takiego?

1. Jeśli chcesz się ożenić, możesz to zrobić w restauracjach McDonald's w Hong Kongu! Za 1200 dolarów (około 5000 zł) dostaniesz zaproszenia, balonowe obrączki ślubne (cokolwiek to jest), bukiet ślubny i oczywiście serwowane przez cały dzień fast foody!

2. W USA powstało więcej McDonald's niż szpitali. Na szczęście więcej niż owych restauracji jest bibliotek. A Ty co wybierasz: Mc czy książkę?

3. Wszystkie McDonald'sy sprzedają razem średnio 75 hamburgerów na sekundę.

4. Bez wątpienia jednym z najdziwniejszych faktów jest informacja, że twórca McDonald's jest również twórcą pływającego w Vancouver statku o nazwie McBARGE. Został on zbudowany w 1986 roku. Nie był jednak używany przez kilkadziesiąt lat. Barka została odnowiona w 2016 roku, ale prawdopodobnie niestety nie będzie reaktywowana pod logiem McDonald's.

Wikimedia / Via en.wikipedia.org
Wikimedia / Via en.wikipedia.org

5. Największą siecią fast foodów w USA jest Subway. Liczy około 40 000 placówek, podczas gdy McDonald's ma około 35 400.

6. 68 mln - to liczba klientów, którzy codziennie odwiedzają restauracje McDonald's. To więcej niż wynosi populacja Polski.

7. McDonald's, z przychodami na poziomie 27 mld dol., znajduje się w pierwszej setce największych gospodarek świata - zajmuje 90. pozycję.

8. Wśród najbardziej popularnych pracowników McDonlad's można wymienić: Sharon Stone, Shanię Twain, Jaya Leno czy Pink.

www.mcdonalds.com
www.mcdonalds.com

9. Truskawkowy shake z McDonald's nie zawiera żadnych truskawek.

10. Oto krótka lista rzeczy, które zostały znalezione przez ludzi w produktach serwowanych przez McDonald's: igły, kawałek przeżutej gumy, a nawet... prezerwatywa!

11. Najwięcej kalorii w jednym daniu zawiera 40 kawałków kurczaka McNuggets. Mają w sumie 1901 kalorii! Dasz rade zjeść je wszystkie na raz?

12. Według statystyk, w USA znak firmowy McDonald's (złota litera M na czerwonym tle), jest bardziej rozpoznawalny niż symbol krzyża.

www.insiderfinancial.com
www.insiderfinancial.com

13. Unikaj nieświeżych frytek - jeśli zamówisz frytki bez soli, prawdopodobnie będą musiały zostać przygotowane na nowo.

14. Chwytliwy i coraz bardziej irytujący tekst "I'm Lovin it" został wymyślony przez Pharrella, a słowa te w popularnej reklamie wypowiada sam Justin Timberlake.

15. McDonald's sprzedał już ponad 100 miliardów hamburgerów. Ile z nich zjadłeś?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także