NewsyCena fasolki szparagowej zwala z nóg. Klientka Biedronki przeżyła prawdziwy szok

Cena fasolki szparagowej zwala z nóg. Klientka Biedronki przeżyła prawdziwy szok

Fasolka szparagowa - Pyszności; Foto Canva.com
Fasolka szparagowa - Pyszności; Foto Canva.com
26.05.2023 10:16, aktualizacja: 26.05.2023 11:23

Z pewnością przyzwyczaiłeś się do wysokich cen żywności w sklepach w Polsce. To, co może wywołać prawdziwy szok, to cena warzyw i owoców. Chociaż na niektóre z nich, sezon dopiero się rozpocznie, to i tak kwoty, które trzeba zapłacić, wywołują przerażenie wśród konsumentów. Ile kosztuje fasolka szparagowa w Biedronce? Jedna z klientek z niedowierzaniem kręciła głową, gdy zobaczyła cenę.

Przełom wiosny i lata to czas, kiedy w sklepach i na targu zaczynają się pojawiać sezonowe warzywa i owoce. W wielu przypadkach następuje to znacznie wcześniej. Pomimo tego, że sezon na truskawki rozpocznie się za miesiąc, to już w wielu miejscach można je kupić. Ich cena często przekracza 20 zł za kilogram. A to nie koniec, bo w przypadku innych warzyw i owoców, sytuacja wygląda bardzo podobnie. Z czego to wynika?

Świeża fasolka szparagowa w popularnych sklepach

Zaledwie kilka dni temu wspominaliśmy o cenie bobu w Biedronce. Teraz, przyszła kolej na następne warzywo z tego popularnego dyskontu. Jedna z klientek w ostatnim czasie udała się na codziennego zakupy. Jej uwagę przykuła fasolka szparagowa, na którą sezon rozpoczyna się w lipcu i trwa do września. To dlatego możliwość jej zakupienia już teraz wywołała u kobiety szok.

Fasolka - Pysznościl Foto: Pixabay.com
Fasolka - Pysznościl Foto: Pixabay.com

Jeszcze większe było jej zdziwienie, gdy zobaczyła, jaka jest cena fasolki szparagowej w Biedronce. Ceny owoców i warzyw rosną nieustannie, tworząc coraz większą dysproporcję. Pani Joanna postanowiła uwiecznić to zjawisko, gdy przypadkiem zauważyła w sklepie Biedronka etykietę z ceną fasolki szparagowej. Kwota, którą należało zapłacić za ten produkt, była dla niej zaskakująco wysoka. Postanowiła więc poinformować o wszystkim "Fakt".

Ile kosztuje fasolka szparagowa w Biedronce a ile na rynku hurtowym?

Fasolka szparagowa i jej cena pod koniec maja może wywołać oburzenie. Pani Joanna, na sklepowej półce ujrzała cenę 49,99 zł za kilogram. W takim przypadku, fasolka uchodzi wręcz za towar luksusowy.

Czy cena fasolki szparagowej nie jest zbyt wygórowana? "Fakt" sprawdził, jakie są ceny krajowej odmiany fasolki szparagowej na rynku hurtowym. Okazało się, że obecnie ceny oscylują między 38 a 42 złotych za kilogram. To znaczący wzrost w porównaniu do tego samego momentu sprzed roku, kiedy te same warzywa można było nabyć za 28 do 32 złote za kilogram. Różnica jest wyraźna i budzi niepokój.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także