PoradyTrzymaj goździki w łazience. Pozbędziesz się uciążliwego problemu

Trzymaj goździki w łazience. Pozbędziesz się uciążliwego problemu

Pyszności - Fot. Adobe Stock
Pyszności - Fot. Adobe Stock
Ewa
15.04.2023 21:02

Goździki to nie tylko aromatyczna przyprawa, którą dodajemy do rozgrzewających napojów i pierniczków. Jak się okazuje, rozłożone w łazience goździki będą tanią i skuteczną metodą walki z nieproszonymi gośćmi. Szybko pozbędziesz się rybików cukrowych.

Małe robaki w łazience

Małe, srebrne robaczki chodzą po twojej łazience? Nie martw się, to rybiki cukrowe, których łatwo pozbędziesz się domowymi sposobami. Ich nazwa pochodzi od ich podłużnego kształt i charakterystycznego, zygzakowatego sposobu poruszania się. Z łatwością rozpoznasz rybiki dzięki długim czułkom, które widać nawet z daleka. Uwielbiają ciepło, wilgoć i ciemność, więc łazienka w twoim domu jest dla nich po prostu spełnieniem marzeń. W szczególności upodobały sobie prysznice i wanny, chociaż znaleźć możesz je również w piwnicy, piekarniku czy spiżarni.

Goździki w łazience- Pyszności źródło Canva
Goździki w łazience- Pyszności źródło Canva

Rybik cukrowy uwielbia wszystko, co ma skrobię oraz cukry złożone. Chętnie żywi się papierem toaletowym, złuszczonym naskórkiem, lnem czy też mąką i ziarnami. Bez jedzenia potrafi wytrzymać nawet rok! Wbrew pozorom, rybiki cukrowe nie są niebezpieczne. Nie przenoszą chorób oraz nie gryzą, a na widok człowieka błyskawicznie uciekają i się chowają. Poza destrukcyjnym wpływem na zapasy papieru nie wyrządzą szkód. Jednak ich widok jest dość nieprzyjemny. Z łatwością wykurzysz niechcianych lokatorów dzięki domowym sposobom.

Goździki w łazience

Goździki kojarzą się nam głównie z zimowym czasem. Lądują w rozgrzewającej herbacie i nadają korzenny aromat domowym wypiekom. Rozłożenie goździków w łazience nie tylko sprawi, że wypełni się ona przyjemnym aromatem, ale również odstraszy urzędujące tam rybiki cukrowe. Warto rozsypać je w łazience czy też na strychu, aby uniknąć wizyty nieproszonych, małych gości. Alternatywą dla goździków może być również kora cynamonu czy też lawenda. Przyprawy umieść w lnianych woreczkach w łazience i wymieniaj co jakiś czas, kiedy ich zapach osłabnie. Odświeżacz powietrza i odstraszacz rybików w jednym!

Na naszym kanale YouTube znajdziesz przepis na wyjątkowe ciacho:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także