NewsyHologram Roberta Kubicy w Orlenie. Widok jak z odległej przyszłości

Hologram Roberta Kubicy w Orlenie. Widok jak z odległej przyszłości

Robert Kubica - Pyszności; foto: screen z Twitter; konto: ORLEN
Robert Kubica - Pyszności; foto: screen z Twitter; konto: ORLEN

03.11.2022 15:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niektóre marki już chyba zawsze będą nam się kojarzyć z reklamującymi ich, znanymi twarzami. I tak jak Milkę wiązaliśmy z Adamem Małyszem, a Marka Kondrata z pewnym bankiem, tak Orlen kojarzy nam się z Robertem Kubicą. Teraz to uczucie będzie jeszcze silniejsze, bo Robert Kubica zacznie nas witać na stacjach Orlenu w postaci... hologramu.

Orlen nie może narzekać na ich współpracę z Robertem Kubicą. Jak donosił portal sportowefakty.wp.pl, koncern już w 2019 roku wycenił uzyskany przez sponsoring sportowca ekwiwalent reklamowy na 110 milionów złotych. I jest to zapewne tylko ułamek realnego zarobku, bo pochodzi jedynie z transmisji telewizyjnych.

Robert Kubica - Pyszności; foto: Canva
Robert Kubica - Pyszności; foto: Canva

W podsumowaniu 2019 roku, które Orlen opublikował na swoim Twitterze, koncern za ,,efekt Kubicy" uznaje też olbrzymi zasięg w social mediach, który ocenił na 7,86 mln wzmianek.

Robert Kubica tym razem w formie hologramu

Nie dziwi więc to, że koncern umieszcza twarz Kubicy - oczywiście wraz z logo Orlenu - wszędzie, gdzie tylko się da. Czasem ma się wrażenie, że rajdowiec dosłownie wyskoczy z dystrybutora podczas tankowania paliwa.

29 października Orlen poinformował, że są w trakcie wprowadzania zupełnie nowej technologii na swoich stacjach. Wkrótce Robert będzie reklamował ofertę Stop Cafe w formie hologramu.

Hologram z Robertem Kubicą może być kamieniem milowym technologii reklamowej w Polsce. Czy przyszłość, którą kojarzymy z filmów science-fiction, wizji reżyserskich czy książek, zaczyna się już dzisiaj?

Orlen poszukuje innowacji

Ta reklamowa nowość to wynik prowadzonej przez Orlen akcji Orlen Skylight accelerator. Jest to program skierowany do spółek technologicznych, które wprowadzają innowacje na płaszczyźnie energetyki odnawialnej, paliwowej, procesów wewnętrznych i obsługi klienta.

Orlen realizuje już 16 takich wdrożeń, a wśród nich znalazła się właśnie technologia hologramowa firmy Ledholo. Na ten moment znajduje się ona w fazie testowania, ale kto wie? Być może kolejnym krokiem będzie robotyczny Robert Kubica tankujący nasze samochody?

Dla równowagi polecamy coś tradycyjnego. Szczegóły w tym filmiku z naszego kanału na YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także