PoradyNie możesz odkręcić opornego słoika? Mam na to rozwiązanie godne mistrzów

Nie możesz odkręcić opornego słoika? Mam na to rozwiązanie godne mistrzów

Nie możesz odkręcić opornego słoika? Mam na to rozwiązanie godne mistrzów
Agnieszka

11.09.2022 22:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od dzisiaj już nigdy więcej nie będziesz mieć problemu z otwarciem słoika ze swoimi ulubionymi przetworami. Poznaj kilka prostych trików, które pozwolą ci odkręcić każdy słoik bez trudu!

Domowe przetwory - praktyczne rozwiązanie

pixabay.com
pixabay.com

Domowe przetwory takie jak dżem truskawkowy, czy wiśniowy zamykamy szczelnie w słoiku. Wskutek tego nie psują się szybko i możemy sięgać po nie, o każdej porze w ciągu roku. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Problem zaczyna się, gdy nie możemy otworzyć zawekowanego słoika - co powinniśmy w takiej sytuacji zrobić?

Jak odkręcić słoik - skuteczne patenty

Dżem - Pyszności; Foto: Pixabay.com
Dżem - Pyszności; Foto: Pixabay.com

Męczące otwieranie słoików nie raz zniechęciło nas do spożywania przetworów zamkniętych w tym szklanym opakowaniu. Jest kilka prostych sposobów, które ułatwią nam odkręcić słoik. Dzięki nim nie będziemy musieli rezygnować z pysznego przetworu.

  • Stukanie słoikiem

Słoik możesz delikatnie postukać wieczkiem o podłogę. Po paru razach spróbuj odkręcić go ręką. Pokrywka od słoika powinna odkręcić się bez problemu. Pamiętaj, aby nie uderzyć szkłem o podłogę - skutki tego mogą być opłakane!

  • Zanurz słoik we wrzątku

W misce przygotuj niewielką ilość wrzącej wody. Odwróć słoik do góry dnem, a następnie zanurz go we wrzątku. Pamiętaj, aby tylko wieczko słoika znajdowało się w gorącej wodzie. Po paru minutach wyjmij słoik z miski i spróbuj go otworzyć.

  • Uderz słoik w dno

Jest to najprostsza i najbardziej znana metoda. Wystarczy, że ręką uderzysz słoik w dno. Czynność możesz kilkukrotnie powtórzyć. Następnie postaw słoik na blacie i otwórz go.

Tę metodę możesz również zastosować przy pomocy drewnianej łyżki. Pukaj nią w dno oraz w nakrętkę słoika. Po paru minutach odkręć słoik.

  • Otwórz słoik za pomocą noża

Słoik możesz równie szybko otworzyć, podważając jego wieczko nożem bądź łyżką. Gdy usłyszysz charakterystyczne syczenie, oznacza to, że możesz już na spokojnie odkręcić słoik ręką.

Na obiad idealnie sprawdzą się nasze trzy dania ze słoika. Sprawdź nasz przepis na te rewelacyjne i proste dania - są szybkie, sycące i smaczne!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także