PoradyJak schłodzić napój bez lodówki? Tym sposobem zrobisz to w 2 minuty

Jak schłodzić napój bez lodówki? Tym sposobem zrobisz to w 2 minuty

Jak schłodzić napój, fot. Adobe Stock
Jak schłodzić napój, fot. Adobe Stock

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc już wkrótce schłodzone napoje będą królować na naszych stołach. Perspektywa choćby chwilowego orzeźwienia zawsze jest kusząca. Warto więc poznać sposób na schłodzenie napoju bez lodówki. Podpowiadamy, jak zrobić to szybko i skutecznie.

W upalne dni zimne napoje są na wagę złota. Nie zawsze jednak pamiętamy o tym, by schować je odpowiednio wcześniej do lodówki czy zamrażarki. Okazuje się jednak, że nie jesteśmy przez to skazani na picie ciepłych napojów. Podpowiadamy, jak szybko schłodzić napój bez lodówki.

Jak schłodzić napój bez lodówki? Możesz się zdziwić

Trikiem na schłodzenie napoju bez lodówki podzielił się znany YouTuber DaveHax. W przypadku napojów w puszkach czy butelkach szklanych wystarczy włożyć je do miski, a następnie dodać kostki lodu i trochę soli kuchennej. Sól doskonale narusza strukturę krystaliczną lodu i obniża jego temperaturę. Ten sprytny patent pozwoli obniżyć temperaturę napoju z dwudziestu kilku stopni do nawet pięciu stopni. I to wszystko w dwie minuty!

Jak schłodzić napój bez lodówki? Fot. Pixabay
Jak schłodzić napój bez lodówki? Fot. Pixabay

Jak szybko schłodzić napój? To metoda żołnierzy

Kolejna metoda na schłodzenie napoju bez lodówki i zamrażarki jest wynalazkiem żołnierzy, którzy muszą radzić sobie z upałami w terenie.

Wystarczy włożyć butelkę bądź puszkę do skarpetki, a następnie zamoczyć ją w wodzie. Następny krok to ustawienie napoju, wciąż zawiniętego w skarpetę bądź ręcznik, w zaciemnionym miejscu.

Chcesz schłodzić napój? Woda to twój przyjaciel

Jeśli chcemy szybko schłodzić napój, przebywając na przykład w pobliżu rzeki bądź strumienia, zdecydowanie powinniśmy wykorzystać do tego wodę.

Należy włożyć puszki czy butelki do płynącej wody i odczekać kilka minut. Gwarantujemy, że napój doskonale się schłodzi. Trzeba jednak pamiętać o tym, by odpowiednio zabezpieczyć puszki czy butelki, by nie odpłynęły. Jeśli jednak jesteśmy w domu, możemy też wykorzystać do ochłodzenia napoju wodę z kranu. Wystarczy włożyć opakowanie pod zimny strumień i trzymać go tam przez kilka minut.

Jak schłodzić napój bez lodówki? Fot. Pixabay
Jak schłodzić napój bez lodówki? Fot. Pixabay
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także