PoradyTak włożona deska do zmywarki to ogromny błąd. Naczynia zawsze będą niedomyte

Tak włożona deska do zmywarki to ogromny błąd. Naczynia zawsze będą niedomyte

Jak ułożyć deskę w zmywarce - Pyszności źródło Canva
Jak ułożyć deskę w zmywarce - Pyszności źródło Canva
Ewa

16.11.2022 16:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak ułożyć deskę w zmywarce, żeby umyła się dokładnie i była idealnie czysta? Wiele osób popełnia ten błąd i niewłaściwie wkłada ją do zmywarki. Nie popełniaj tego błędu.

Odpowiednie wyczyszczenie deski do krojenia to podstawa. Wiele osób wrzuca je do zmywarki, nie zastanawiając się, czy robią to we właściwy sposób. Może ona przysporzyć dużo problemów. Zobacz, jak właściwie ją umieścić w zmywarce.

Czy zmywarka się opłaca?

Chociaż wiele osób uważa, że zmywarka to mało ekonomiczny sprzęt, to jest to błąd. Zmywanie naczyń w zmywarce jest bardziej opłacalne i wygodniejsze. Nowoczesne sprzęty są nie tylko energooszczędne, ale również dbają o optymalne wykorzystanie detergentów i skutecznie domywają nawet duże garnki. Jedno mycie w zmywarce to koszt w kwocie 30 gr za zużycie wody i ok. 93 groszy za energię elektryczną. Mycie ręczne zużywa ponad 3x więcej wody. Sumując wszelkie roczne koszty (również detergentów), wychodzi na to, że ostatecznie zmywarka opłaca się bardziej. Dodatkowo oszczędza się na tym sporo czasu. Rozwiązuje się też odwieczny problem: kto ma pozmywać po obiedzie?

Niedomyte naczynia

Jeśli zdarzyło Ci się, że ze zmywarki wychodziły niedomyte naczynia, to jednym z powodów może być zatkanie filtra. Zmywarkę warto co jakiś czas wyczyścić z resztek jedzenia, które mogą zatykać odpływy i rury w urządzeniu. Przed włożeniem talerzy do zmywarki- usuń z nich pozostałości po posiłku. Dzięki temu przedłużysz żywotność sprzętu i oszczędzisz sobie częstego mycia wnętrza.

Jak ułożyć deskę w zmywarce- Pyszności źródło Canva
Jak ułożyć deskę w zmywarce- Pyszności źródło Canva

Jak ułożyć deskę w zmywarce?

Kłopotliwa do ułożenia w zmywarce może by deska do krojenia. Pamiętaj, że w ten sposób można czyścić jedynie deski, które wykonane są z plastiku lub szkła. Drewno pod wpływem wody i temperatury łatwo się niszczy. Nieodpowiednie włożenie deski może sprawić, że zablokuje ona spryskiwacze, przez co pozostałe naczynia nie będą umyte. Miejsce deski do krojenia w zmywarce jest na samym jej tyle, prostopadle do talerzy i równolegle to tylnej ściany zmywarki. W ten sposób problem niedomytych naczyń powinien się rozwiązać.

Przepis na gniazda z mięsa mielonego znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także