PoradyNajszybszy sposób na sprawdzenie słodkości pomarańczy. Nie trzeba jej nawet próbować

Najszybszy sposób na sprawdzenie słodkości pomarańczy. Nie trzeba jej nawet próbować

Jak wybrać słodką pomarańczę - Pyszności; foto: Canva
Jak wybrać słodką pomarańczę - Pyszności; foto: Canva

18.11.2022 17:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie ma nic gorszego niż kupno pomarańczy bez smaku. Zwłaszcza biorąc pod uwagę wzrost ich cen w ciągu ostatniego roku. Kiedy je kupujemy, musimy zastosować w takim razie pewien trik. Jaki? Z tego artykułu dowiesz się jak wybrać słodką pomarańczę w sklepie.

Najczęściej kupujemy pomarańcze z myślą o wyciśnięciu z nich soku. Łyk naturalnej, orzeźwiającej słodyczy smakuje dobrze zarówno latem, jak i zimą. Czasem więc bywa tak, że namęczymy się podczas ich wyciskania, zanim w ogóle sprawdzimy ich smak. Blat brudny, a my nastawieni na pyszną słodycz - można się nieźle rozczarować, kiedy okazuje się, że kupione pomarańcze nie są w ogóle słodkie. Zamiast tego nasze kubki smakowe otrzymują nie do zniesienia kwaśność lub po prostu zwykłe... nic. Jakbyśmy pili wodę.

Jak wybrać słodką pomarańczę - Pyszności; foto: Canva
Jak wybrać słodką pomarańczę - Pyszności; foto: Canva

W takich momentach zwykle padają słowa typu ,,już nigdy więcej nie kupię pomarańczy w tym sklepie". Jak się okazuje, możemy to zrobić. Trzeba tylko znać trik, który pozwoli nam ocenić słodkość pomarańczy jeszcze przed jej spróbowaniem. Z tą wiedzą wybierzemy najlepsze sztuki tego owocu nawet w supermarkecie.

Jak wybrać słodką pomarańczę zawsze i wszędzie?

Z pomocą jak zawsze przyszedł TikTok, a ściślej mówiąc - jego użytkowniczka o nicku kamilaferus. Na filmiku, który umieściła na swoim koncie na TikToku, opowiada patencie, który stosuje podczas wybierania pomarańczy.

Według niej cały myk polega na tym, by zwrócić szczególną uwagę na ,,pępuszek" pomarańczy. Ta zabawna nazwa określa delikatne wgłębienie, dziurkę u dołu owocu, z którego wystaje kawałek skórki. Jeśli w pomarańczy jest obecny ,,pępuszek", daje to gwarancje na jej soczystość i słodkość. Co więcej, świadczy to również o tym, że pomarańcza jest bezpestkowa.

Jak wybrać słodką pomarańczę - Pyszności; foto: Canva
Jak wybrać słodką pomarańczę - Pyszności; foto: Canva

Jeśli zamiast charakterystycznego ,,pępka", u dołu pomarańczy jest jedynie pusta dziurka, oznacza to, że owoc będzie kwaśny lub bez smaku.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poza pępuszkiem pomarańczy powinniśmy jeszcze ocenić kolor jej skórki. Jeśli jest pozieleniała, oznacza to, że owoc jeszcze nie dojrzał i będzie kwaśny, a nie słodki. Inne przebarwienia i plamy świadczą za to o tym, że owoc zdążył się zepsuć.

Ponadto pomarańcza powinna wydawać się ciężka jak na swój rozmiar - to oznaka jej soczystości.

Skoro już wiesz, jak wybrać słodką pomarańczę, może zainteresować cię ten przepis z naszego kanału na YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także