PoradyBanalnie prosty patent na zmiękczanie pierniczków. Ciasteczka przestaną być twarde jak kamień w chwilę

Banalnie prosty patent na zmiękczanie pierniczków. Ciasteczka przestaną być twarde jak kamień w chwilę

Jak zmiękczyć pierniczki - Pyszności; foto: Canva
Jak zmiękczyć pierniczki - Pyszności; foto: Canva

22.12.2022 10:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierniczki mają to do siebie, że szybko twardnieją. Czy nadają się wtedy już tylko do wyrzucenia? Na szczęście nie. Z tego artykułu dowiesz się jak zmiękczyć pierniczki w sposób łatwy i przyjemny.

Póki choinka ma jeszcze kilka ,,wolnych gałązek", twarde pierniczki można jeszcze wykorzystać jako ozdobę. Ale ile można? Ciastek zostało jeszcze od groma, a choinka zaraz zacznie przypominać jeden wielki piernik. Co to, to nie - lepiej zadziałać, a przy okazji odzyskać pyszną przekąskę.

Jak zmiękczyć pierniczki, które zdążyły już zmienić się w kamień? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które możesz zastosować. Lepiej to zrobić, zanim ty albo dzieciaki stracą na ciastkach zęby.

Jak zmiękczyć pierniczki - Pyszności; foto: Canva
Jak zmiękczyć pierniczki - Pyszności; foto: Canva

Jak zmiękczyć pierniczki?

Nie będziemy owijać w bawełnę - żeby ,,naprawić" już stwardniałe pierniczki, będziesz potrzebowała trochę czasu. Oto patenty, które możesz wykorzystać.

#1 Pierniczki przesyp do szczelnego pojemnika. Następnie wrzuć tam trochę obierek z jabłka lub po prostu kromkę chleba. Wilgoć z tych produktów przejdzie do pierniczków, a te znowu staną się miękkie i pyszne. Potrzeba na to jednak trochę czasu - nawet dwa dni. Uważaj też, by obierki w tym czasie nie zgniły. Najlepiej wymień je na nowe po jakimś czasie.

#2 Spakuj twarde pierniczki do lnianego woreczka. Następnie wystaw go na balkon. Tu również zadziała metoda wchłaniania wilgoci z otoczenia. Żeby jednak skorzystać z tej metody, musisz trafić na dobre warunki pogodowe. Bardzo niskie temperatury czy zamiecie śnieżne niestety odpadają.

Jak zmiękczyć pierniczki - Pyszności; foto: Canva
Jak zmiękczyć pierniczki - Pyszności; foto: Canva

#3 Możesz też wykorzystać wilgotne pomieszczenie w domu. Dobrze sprawdzi się tu łazienka. Przesyp pierniczki do miski i zakryj ją ściereczką, która będzie ,,łapała" wilgoć. Ta metoda powinna zacząć przynosić rezultaty szybciej niż kromka chleba czy obierki z jabłka.

#4 Jeśli potrzeba zjedzenia pierniczków jest nagła, możesz też spróbować podgrzać je w mikrofali. Spróbuj wyłapać dobry moment wyjęcia ich. Lepiej podgrzewać je po trochu. Jeśli przesadzisz z czasem, nie wyjdzie z nich nic dobrego.

A jeśli szukasz ciekawych przepisów na świąteczne słodkości, zobacz ten filmik z naszego kanału na YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także