Wlej go do kubka i wstaw naczynie do mikrofali. Po kilku minutach będzie jak nowa

Jak czyścić mikrofalę? - Pyszności; foto: Canva

Prędzej czy później mikrofalę trzeba w końcu umyć, a ponieważ jest to raczej zapominana przy sprzątaniu część kuchni, resztki jedzenia potrafią w niej zaschnąć i stać się ciężkie do zeskrobania. Jak czyścić mikrofalę przy pomocy prostych produktów? Przeczytaj i się dowiedz.

Komu zdarzyło się kiedyś zaliczyć mały wybuch w swojej mikrofali? Te urządzenie, poza tym, że jest niezwykle przydatne, lubi czasem odstawić nam jakiś żart. Zresztą internauci już lata temu wzięli mikrofalę na swój bezlitosny celownik, tworząc o niej całą masę memów.

Biip, biip, tu gorąca miska z zimnym jedzeniem, tak jak prosiłaś”.

Jak czyścić mikrofalę? – Pyszności; foto: Canva

Cóż, nikt nie jest doskonały, ale fakt faktem, mikrofala ma jeszcze jedną, poważną wadę. Ciężko się ją myje, zwłaszcza, że jest środowiskiem podatnym na zaschnięte zabrudzenia.

Na szczęście mamy XXI wiek. I mamy również TikToka.

Jak czyścić mikrofalę – patent z TikToka

Mama Mila to tylko jeden z naprawdę wielu nicków TikTokerów, którzy prześcigają się w praktycznej wynalazczości, sprawdzającej się doskonale w kuchni. Jednak jej patent pokazujący jak czyścić mikrofalę bez szorowania jest naprawdę obłędny.

Na czym polega? Jak tłumaczy Mama Mila, wystarczy wlać jedną łyżeczkę płynu do mycia naczyń do kuba z wodą, a następnie wsadzić taką mieszankę do mikrofali i nastawić czterominutowe grzanie.

Jak czyścić mikrofalę? – Pyszności; foto: Canva

W ten sposób każdy zaschnięty kawałek jedzenia z mikrofali maksymalnie namięknie, a jego usunięcie będzie niezwykle proste. A więc: koniec z uporczywym szorowaniem mikrofali!

Inne sposoby na czyszczenie mikrofali

Podobne działanie ma też ponoć wciśnięta do kubka z wodą odrobina soku z cytryny lub dwie łyżeczki sody oczyszczonej. Potem już zgodnie z wcześniejszym instruktażem – maksymalne grzanie i po około 4 minutach sprawa załatwiona. Na koniec wystarczy szybkie przetarcie ścierką lub ręcznikiem papierowym. Mikrofala błyszczy jak nowa.

Żeby jednak nie było – najbardziej sprawdzoną metodą utrzymania mikrofali w czystości jest jej regularne czyszczenie. Wtedy nie będą potrzebne ani żadne chemikalia, ani nawet triki z TikToka. 

A z tak czystej mikrofali możesz skorzystać w ten sposób – zgodnie z przepisem z naszego kanału na YouTube.

 

 

 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×