PoradyWlej go do ekspresu do kawy. Nawet największy brud i kamień znikną w mgnieniu oka

Wlej go do ekspresu do kawy. Nawet największy brud i kamień znikną w mgnieniu oka

Jak skutecznie wyczyścić ekspres do kawy domowymi sposobami - Pyszności; Canva; YouTube
Jak skutecznie wyczyścić ekspres do kawy domowymi sposobami - Pyszności; Canva; YouTube
Agnieszka
07.09.2022 14:40

Miłośnicy kawy wyjątkowo często korzystają z ekspresu. Zdarza się, że przygotowują kawę nawet kilka razy dziennie. Jednak w urządzeniu z czasem zaczyna pojawiać się brud i kamień. W związku z tym warto wiedzieć, jak prawidłowo je usunąć. Okazuje się, że jest na to kilka prostych, domowych sposobów. Poniżej zdradzamy, co należy zrobić, aby skutecznie wyczyścić ekspres do kawy.

Wspaniałe urządzenie

Kawa - Pyszności; Foto: Canva.com
Kawa - Pyszności; Foto: Canva.com

Ekspres do kawy to urządzenie, które wielu z nas ma w swoim domu. Dzięki niemu codziennie rano możemy cieszyć się pyszną kawą. Napój ten fantastycznie motywuje nas do działania. W związku z tym niektórzy korzystają z ekspresu nawet kilka razy dziennie.

Niestety z czasem pojawia się na nim brud i kamień. Warto więc wiedzieć, jak go usunąć. Dzięki temu ekspres do kawy będzie nam służył jeszcze przez długi czas.

Jak wyczyścić ekspres do kawy?

Kawa - Pyszności; Foto: Canva.com
Kawa - Pyszności; Foto: Canva.com

Okazuje się, że w prosty sposób usuniesz brud i kamień zalegający w twoim urządzeniu. Wystarczy, że przygotujesz kilka, podstawowych produktów. Prawie każdy z nas ma przynajmniej jeden z nich w domu.

  • ocet

Na początku wyczyść filtr oraz pojemnik do kawy. W kolejnym kroku przepłucz pojemnik w zimnej wodzie. Przygotuj mieszaninę z octu i wody. Pamiętaj, że wody musi być dwukrotnie więcej niż octu. W kolejnym kroku wlej roztwór do pojemnika i włącz ekspres ( "zaparz kawę").

Po 15 minutach wylej roztwór z pojemnika i przepłucz go wodą. Następnie wlej do pojemnika wodę i włącz ekspres - czynność powtórz jeszcze kilka razy. Na końcu umyj dokładnie pojemnik oraz filtr urządzenia.

  • kwasek cytrynowy

Kolejnym prostym sposobem na wyczyszczenie ekspresu jest użycie kwasku cytrynowego. Wystarczy, że wsypiesz 2 łyżeczki kwasku cytrynowego do pojemnika z wodą. Następnie włącz ekspres ("zaparz kawę"). W kolejnym kroku wlej samą wodę do pojemnika i jeszcze raz włącz ekspres do kawy. Czynność należy powtórzyć kilka razy.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować Pumpkin Spice Latte krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także