PoradyWłóż do zmywarki. Sama się umyje i będzie błyszczeć jak nowa

Włóż do zmywarki. Sama się umyje i będzie błyszczeć jak nowa

Świeżo wyczyszczona zmywarka
Świeżo wyczyszczona zmywarka
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | LEHIR
14.04.2024 15:50

Wyjmujesz naczynia ze zmywarki, a tam... zacieki. W dodatku ze środka zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach. To najwyższy czas, aby zabrać się za czyszczenie sprzętu. Nie musisz kupować drogich preparatów. Wystarczy, że włożysz do środka jedną rzecz, a zmywarka będzie jak nowa.

Zmywarka to jeden z najczęściej kupowanych sprzętów AGD. Trudno się temu dziwić. Urządzenie eliminuje konieczność mycia naczyń. Nie oszukujmy się, nikt z nas tego nie lubi. Zmywarka oszczędza wodę, pieniądze i... czas.

Zdarza się, że zmywarka przestaje działać, jak należy. Nie domywa naczyń, a ze środka zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach. To znak, że dawno nie była czyszczona. Jak czyścić zmywarkę? Potrzebujesz tylko jednego produktu, który najpewniej masz już w domu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak czyścić zmywarkę?

Tłuszcz, brud, resztki jedzenia — to wszystko osadza się w zmywarce. Po kilku tygodniach użytkowania może zacząć wydobywać się z niej nieprzyjemny zapach. Choć urządzenie ma nieustanny kontakt z wodą i silnymi detergentami, wymaga regularnego czyszczenia. Specjaliści zalecają, żeby robić to raz w miesiącu. W ten sposób utrzymasz urządzenie w czystości i unikniesz kosztownej naprawy.

Jak czyścić zmywarkę? Nie musisz kupować drogich detergentów. Wykorzystaj produkty, które najprawdopodobniej masz już w domu. To soda oczyszczonaocet. Oba składniki wykazują działanie czyszczące, odkażające i przeciwgrzybiczne. Wystarczy, że opróżnisz zmywarkę, a na dno rozsypiesz dwa opakowania sody oczyszczonej, a następnie wlejesz szklankę octu spirytusowego. Zamknij urządzenie i ustaw najwyższą możliwą temperaturę.

Po zakończonym myciu otwórz drzwiczki, aby środek urządzenia mógł wyschnąć. Zmywarka będzie lśnić czystością. Pozbędziesz się brudu, tłuszczu i pleśni, która odpowiada za nieprzyjemny zapach urządzenia. Stosuj go raz w miesiącu, a unikniesz awarii przez lata. To najprostszy i najtańszy sposób na wyczyszczenie zmywarki.

Włóż do zmywarki. Naczynia będą jak nowe

Wyciągasz naczynia ze zmywarki, a tam... niespodzianka. Na szklankach i talerzach widać nieestetyczne zacieki. Jak rozwiązać ten problem? Wystarczy, że włożysz do zmywarki kawałek przekrojonej cytryny. Owoc nada naczyniom przyjemnego zapachu, a kwas cytrynowy nabłyszczy naczynia. Działa niczym najlepszy nabłyszczacz. Polerowanie nie będzie już konieczne. Stosuj ten patent przy każdym cyklu mycia, a zapomnisz o brzydkich zaciekach. Prościej się już nie da.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także