NewsyMężczyźni wstydzą się kupować takie wino. Powód może zaskakiwać

Mężczyźni wstydzą się kupować takie wino. Powód może zaskakiwać

Pyszności - Fot. Adobe Stock
Pyszności - Fot. Adobe Stock
Katarzyna Gileta
07.03.2023 18:13

- Odpowiadając na pytanie, jakie wino lubią kobiety, bazuję na własnych obserwacjach, a także doświadczeniach z uczestnictwa w licznych degustacjach winiarskich — mówi Tomasz Potrzebowski, ekspert rynku wina. Nie ma czegoś takiego jak „wino dla kobiet”, czyli uniwersalnego trunku, który zasmakuje każdej pani. Różnorodność gustów i wybór konkretnego smaku jest tym, co nas tak pięknie od siebie różni.

8 marca. Jakie wino lubią kobiety?

8 marca, czyli dzień kobiet to doskonałą okazja, by podarować butelkę dobrego wina. Tego dnia wielu mężczyzn staje przed dylematem, jakie wino wybrać, by sprostać oczekiwaniom i upodobaniom kobiet. Zapytaliśmy więc eksperta, jakie wina najchętniej wybierają panie.

Panie w winach cenią lekkość, owocowy charakter i przyjemny aromat. W ten opis idealnie wpasowuje się prosecco. Moje obserwacje wskazują na prawidłowość, iż to właśnie przedstawicielki płci pięknej chętniej sięgają po najpopularniejsze, włoskie bąbelki. W każdym razie tak jest w przypadku Mionetto Prosecco – najpopularniejszego prosecco w Polsce

- podkreśla ekspert.

Wina białe i różowe cieszą się dużym zainteresowaniem płci pięknej. Intensywnie aromatyczne, nowozelandzkie sauvignon blanc, a także równie mocno pachnące wina ze szczepów gewürztraminer czy muscat robią dużo większe wrażenie na paniach, niż na panach.

Pyszności - Fot. Adobe Stock
Pyszności - Fot. Adobe Stock

Różowe wino - trunek zarezerwowany jedynie dla kobiet?

W tym miejscu trzeba również wspomnieć o winach różowych. Jednak w tym konkretnym przypadku działa pewnego rodzaju męski mechanizm obronny, gdyż widok mężczyzny zastanawiającego się nad zakupem różowego wina jest niezwykle rzadko spotykany. Jakoś z rosé  panom nie do twarzy.

Ale warto  uwolnić się od stereotypów, bo  z drugiej strony znam mnóstwo kobiet zachwycających się ciężkimi, beczkowymi i ogromnie tanicznymi, czerwonymi winami, którym nie jest w stanie sprostać niejeden mężczyzna.

- mówi Tomasz Potrzebowski, ekspert Rynku Wina w firmie Henkell Freixenet Polska.

Wszystko zatem sprowadza się do gustów, upodobań, a także winiarskich doświadczeń.

Jeśli jesteś fanem makaronu, to z pewnością spodoba ci się przepis na spaghetti z zielonym pesto i krewetkami. Znajdziesz go na naszym kanale YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także