PrzepisJest w każdej polskiej kuchni. Zawartość, którą kryje, przyprawia o mdłości

Jest w każdej polskiej kuchni. Zawartość, którą kryje, przyprawia o mdłości

Jest w każdej polskiej kuchni. Zawartość, którą kryje, przyprawia o mdłości. Fot. TikTok/delish
Jest w każdej polskiej kuchni. Zawartość, którą kryje, przyprawia o mdłości. Fot. TikTok/delish

Silikonowa szpatułka to przyrząd, który znajduje się w każdej polskiej kuchni. Jest niezwykle pomocna w przygotowywaniu różnorodnych potraw, a używając jej, możemy uniknąć porysowania patelni. Zawartość, którą kryje, potrafi jednak przyprawić o mdłości.  

Silikonowa szpatułka kosztuje grosze, a potrafi całkowicie odmienić gotowanie. Wiele osób przekonało się już, że świetnie sprawdza się w kuchni. Jeśli używamy jej na co dzień, powinniśmy jednak uważać. Nie wszyscy wiedzą, że nie wystarczy umycie jej wyłącznie z wierzchu. To, co znajduje się w środku, jest po prostu obrzydliwe.

Silikonowa szpatułka kryje obrzydliwą zawartość. Natychmiast zechcesz ją wyrzucić

Silikonowa szpatułka może okazać się jednym z najobrzydliwszych przyrządów kuchennych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, w jaki sposób należy prawidłowo ją czyścić. W gumowych szpatułkach z drewnianymi rączkami aż roi się od pleśni. Aby dokładnie umyć przyrząd, należy rozłączyć rączkę z gumową górą i dokładnie umyć obie części gąbką z płynem do mycia naczyń, a następnie dokładnie je wypłukać i wysuszyć.

Drewno i guma nie są ze sobą sklejone, więc w środku gromadzi się woda. Nie ma więc cyrkulacji powietrza i jest wilgoć, co jest najlepszym środowiskiem do rozwoju pleśni. Jest to niebezpieczne dla zdrowia. Podczas gotowania, kiedy poruszamy szpatułką, pleśń może przedostawać się do żywności.

Jak skutecznie umyć silikonową szpatułkę?

Jeśli czyszczenie szpatułki gąbką się nie sprawdza, możemy użyć szczoteczki do zębów bądź słomek, dzięki którym wydostaniemy pleśń ze środka. Ważne jest, by wyszorować obie części jak najdokładniej, a następnie pozwolić im wyschnąć. Czynność tą powinniśmy powtarzać minimum po dwóch użyciach szpatułki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nic nie zagraża naszemu zdrowiu.

Ci, którzy wciąż będą obawiać się o to, że nie udało im się dokładnie umyć szpatułki, mogą zdecydować się na takie przyrządy, które są wykonane w całości z gumy i nie ma możliwości ich rozłączenia.

Silikonowa szpatułka. Fot. Pexels
Silikonowa szpatułka. Fot. Pexels
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także