InspiracjeKonkurencję zostawił daleko w tyle. Oto najlepszy szef kuchni na świecie

Konkurencję zostawił daleko w tyle. Oto najlepszy szef kuchni na świecie

Gordon Ramsay - najbardziej utytułowany kucharz świata - Pyszności; foto: Facebook
Gordon Ramsay - najbardziej utytułowany kucharz świata - Pyszności; foto: Facebook
14.07.2023 16:30

Jest prawdopodobnie najbardziej znaną twarzą całego kulinarnego świata. Dzisiaj, do i tak już pokaźnej listy sukcesów, może dopisać jeszcze jedną pozycję. 56-letni Gordon Ramsay został właśnie okrzyknięty "najbardziej utytułowanym szefem kuchni świata". 

Zanim Gordon Ramsay otrzymał od portalu slingo.com tytuł "The most successful celebrity chef", rzucone musiały zostać znaczne ilości mięsa. I dosłownie — i w przenośni. Ten szkocki szef kuchni nie słynie bowiem jedynie z dopracowanych do perfekcji umiejętności kulinarnych, ale również twardego charakteru, cholerycznej osobowości i nieprzepadania za eufemizmami.

Te same cechy, które sprawiły, że Gordon Ramsay stał się postacią licznych kontrowersji, poskutkowały również tym, że kulinarny świat wprost oszalał na jego punkcie. Jego charyzma, sposób bycia i przeogromna wiedza z zakresu gotowania utworzyły ciekawe połączenie, zapewniając Szkotowi popularność, o jakiej nie śmiał marzyć żaden inny szef kuchni. Portal, który nadał mu tytuł najskuteczniejszego szefa kuchni, się nie mylił — sukcesy Ramsaya wykraczają poza wszelkie znane dotąd ramy.

Gordon Ramsay zdobył kolejny tytuł - Pyszności; foto: Facebook
Gordon Ramsay zdobył kolejny tytuł - Pyszności; foto: Facebook

Gordon Ramsay i jego osiągnięcia

Wyznacznikami do nadania przez slingo.com wspomnianego tytułu były między innymi zdobyte gwiazdki Michelina, liczba restauracji i popularność w mediach społecznościowych. W tych kategoriach Gordon Ramsay nie ma sobie równych — i to nawet mało powiedziane. Weźmy tu jako przykład profil na Instagramie kucharza. Śledzi go niemal 15 milionów ludzi. Drugi w tej dziedzinie jest Vikas Khanna z niespełna czterema milionami obserwujących. W porównaniu z polskimi warunkami to i tak nieźle — Magda Gessler może się pochwalić 1,2 milionami fanów na Instagramie.

Według obliczeń slingo.com takie zasięgi Ramsaya to czyste złoto. Wartość każdego posta kucharza została tam wyliczona na około... pół miliona złotych. To oczywiście zaledwie ułamek tego, co zarabia Ramsay. Szkot jest właścicielem 56 restauracji w siedmiu krajach świata, a zebrały one łącznie aż 16 gwiazdek Michelina. 

Order od królowej i rekord Guinnessa

Gordon Ramsay dostał nawet order od brytyjskiej królowej - Pyszności; foto: Facebook
Gordon Ramsay dostał nawet order od brytyjskiej królowej - Pyszności; foto: Facebook

Co ciekawe, tytuł najskuteczniejszego kucharza świata nie jest bynajmniej najbardziej prestiżowym osiągnięciem Ramsaya. Niezwykła osobowość i kulinarny kunszt znanego z "Kuchennych Koszmarów" szefa kuchni nie umknął nawet... rodzinie królewskiej. Gordon otrzymał od królowej Elżbiety II Order Imperium Brytyjskiego. Szkot zapisał się również na kartach historii tworzonych w legendarnej już Księdze Guinnessa. Trafił tam za... najszybsze filetowanie ryby. I jak tu go nie szanować?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także