NewsyBardzo nieudane "Kuchenne Rewolucje". Słowa właścicieli restauracji dosłownie łamią

Bardzo nieudane "Kuchenne Rewolucje". Słowa właścicieli restauracji dosłownie łamią

Kuchenne Rewolucje w Olsztynie- Pyszności
Kuchenne Rewolucje w Olsztynie- Pyszności
Ewa

23.01.2023 14:02, aktual.: 24.01.2023 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kuchenne Rewolucje przeprowadzone w Olsztynie zakończyły się klęską. Zamiast pizzerni stanął paczkomat. Nie pomogła nawet Magda Gessler.

Magda Gessler już od prawie 13 lat ratuje polskie restauracje w ramach "Kuchennych Rewolucji". Znana restauratorka zagląda w każdy zakamarek, diagnozuje przyczyny kryzysu, ustala nowe menu i nazwę oraz robi dużą reklamę zagrożonym lokalom. Niestety, nie każda rewolucja kończy się sukcesem.

"Kuchenne Rewolucje" w Olsztynie

Na początku ubiegłego roku Magda Gessler odwiedziła jedną z restauracji na olsztyńskim Osiedlu Generałów. Lokal funkcjonował od 2010 roku, przez wiele lat właściciele nie mogli narzekać na brak klientów. Jednak pandemia i kolejne lockdowny spowodowały ogromny kryzys, który zmusił właścicieli do wezwania ekipy programu TVN. Restauratorka zdecydowała się na drastyczne zmiany - zamiast pizzerii "Calabria" szyld zapraszał do restauracji "Rumiane Bistro". Chociaż klasyk włoskiej kuchni pozostał w menu, to jednak dominować zaczęły potrawy na bazie ryb.

Fani nie byli zachwyceni

Zmiany nie spodobały się gościom, którzy odwiedzali odświeżoną restaurację. Narzekali oni na wysokie ceny, kompletnie niedopasowane do możliwości finansowych mieszkańców. Po "Kuchennych Rewolucjach" przyszło spore grono gości, których zaintrygowało menu Magdy Gessler. Szybko zaczęło ich jednak ubywać - wieczorami (czyli pozornie o najlepsze porze) w lokalu bywało 2-3 gości. Właściciele ze względu na wysokie koszty musieli podjąć decyzję o zamknięciu lokalu.

Z przykrością informujemy, że zbankrutowaliśmy, kończymy działalność z dużym zadłużeniem, moją ciężką chorobą wywołaną przewlekłym stresem, z mnóstwem zobowiązań, z podwójną ratą kredytu, brakiem możliwości zakupu opału na okres zimowy, po prostu nas nie będzie stać. A nawet mały domek z 1938 roku trzeba ogrzać. Staraliśmy się utrzymać na powierzchni przez ostatnie dwa lata, pracując z Moniką po 21 dni bez dnia wolnego, co nas obciążało fizycznie jak i psychicznie. Nasz synek idzie do pierwszej klasy, a nie mamy nawet na wyprawkę dla dziecka

- napisali właściciele

Teraz w miejscu "Rumianego Bistro" lub - jak kto woli - "Calabrii", stoi paczkomat. Tej restauracji nie pomogła nawet Magda Gessler.

Kuchenne Rewolucje w Olsztynie- Pyszności/ źródło: tko.pl
Kuchenne Rewolucje w Olsztynie- Pyszności/ źródło: tko.pl

Przepis na fit Kinder Bueno znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także