NewsyKupiłeś to mięso w znanym markecie? Lepiej szybko odnieś lub wyrzuć, by się nie zatruć

Kupiłeś to mięso w znanym markecie? Lepiej szybko odnieś lub wyrzuć, by się nie zatruć

Komunikat GIS-u dotyczy jednej partii konkretnego mięsa
Komunikat GIS-u dotyczy jednej partii konkretnego mięsa
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | HandmadePictures

30.08.2023 08:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Główny Inspektorat Sanitarny wydał nowe oświadczenie. Koniecznie sprawdź, czy to ważne ostrzeżenie może dotyczyć również ciebie.

Każdy z nas praktycznie codziennie robi zakupy. Największą zmorą kupujących, oprócz rosnących cen, jest możliwość potencjalnego zatrucia. A skoro o nim mowa, to chyba najbardziej z takim zjawiskiem kojarzy się salmonella

I pewnie, kiedy o niej wspomniałam, przed twoimi oczami pojawiły się jajka. Bo to zazwyczaj ich użycie w surowej wersji budzi najwięcej kontrowersji. Wiele osób rezygnuje, chociażby z tradycyjnego tiramisu, do którego używa się jajek w surowej wersji. W dzisiejszym przypadku jest jednak inaczej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ostrzeżenie GIS-u dotyczy konkretnej partii mięsa

Na oficjalnej stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego we wtorek, 29 sierpnia pojawiło się ważne ostrzeżenie. Jak się okazuje, w jednej partii mięsa sprzedawanego w popularnej sieci sklepów wykryto bakterie salmonelli.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek Salmonella spp. w jednej partii produktu pn. Tatar wołowy Auchan, 200 g.

czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Dalej możemy przeczytać, że spożycie zanieczyszczonej żywności może prowadzić do zachorowania na salmonellozę. Dlatego też produkt z partii objętej komunikatem nie nadaje się do jedzenia. Jednocześnie GIS ostrzega, że gdyby doszło do sytuacji, że ktoś zje mięso i u takiej osoby pojawią się objawy choroby, należy skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenie GIS-u dotyczy konkretnej partii tatara wołowego
Ostrzeżenie GIS-u dotyczy konkretnej partii tatara wołowego © www.gov.pl | Główny Inspektorat Sanitarny

To jednak nie koniec ważnych informacji. Z opublikowanego ostrzeżenia wynika również, że producent wraz z dystrybutorem od razu podjęli działania, aby zanieczyszczony produkt jak najszybciej wycofać ze sprzedaży. Trafi on do utylizacji. Działania te są nadzorowane przez organy urzędowej kontroli żywności.

O jaką partię chodzi?

W oficjalnym komunikacie nie zabrakło także konkretnych informacji na temat wspomnianego produktu. Jeśli zakupiłeś ostatnio tatar wołowy w Auchan, koniecznie sprawdź, czy nie pochodzi on z zanieczyszczonej partii.

Produkt – Tatar wołowy Auchan, 200 g

Numer partii: 2293008

Termin przydatności do spożycia: 30.08.2023

Wyprodukowano dla: Auchan Polska Sp. z o.o. ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno

Producent: Zakłady Mięsne Łuków S.A., ul. Przemysłowa 15, 21-400 Łuków, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 06110266 WE

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także