NewsyNajgorsze przekąski do pociągu. Jeśli je wyciągniesz, narazisz się innym pasażerom

Najgorsze przekąski do pociągu. Jeśli je wyciągniesz, narazisz się innym pasażerom

Jedzenie w pociągu - Pyszności; foto: Adobe Stock
Jedzenie w pociągu - Pyszności; foto: Adobe Stock
30.05.2023 11:45

Jedzenie w pociągu — na pozór prosta czynność, niewymagająca specjalnej refleksji. A jednak, kiedy raczymy się niektórymi posiłkami wśród innych ludzi, weźmy pod uwagę to, czy na pewno nikomu nie przeszkadzamy. Uczestnicy dużej ankiety wyrazili swoje zdanie na ten temat. Jakich produktów nigdy nie powinniśmy zabierać w podróż?

Myślisz, że uznanie niektórych potraw za niewłaściwe do jedzenia wśród innych ludzi to przesada? Wyobraź sobie, że twój współpasażer właśnie rozsiada się wygodnie na siedzeniu, zakłada nogę na nogę, po czym z utęsknionym westchnięciem otwiera puszeczkę sfermentowanego śledzia. To nie żart. Takie sytuacje naprawdę mogły mieć miejsce; w końcu nie bez powodu niektóre linie lotnicze zakazały wnoszenia na pokład samolotu słynnego surströmminga. 

Jedzenie w pociągu. Czy wszystko wypada? - Pyszności; foto: Canva
Jedzenie w pociągu. Czy wszystko wypada? - Pyszności; foto: Canva

Być może właśnie to rozporządzenie stało się inspiracją dla brytyjskiego portalu "Mirror", który postanowił napisać obszerny artykuł na temat potraw, których Brytyjczycy nie życzą sobie w pociągu. Pomogło im w tym badanie zlecone przez firmę Trainlike, która zasłynęła rozdawaniem pasażerom darmowych żelek CBD w celu ułatwienia im zrelaksowania się i cieszenia podróżą.

Jedzenie w pociągu, którego należy unikać

Z przeprowadzonej wśród 2000 uczestników ankiety możemy wyczytać, że ponad połowa pasażerów uważa, że przekąska to świetny sposób na zabicie nudy w pociągu. Za najlepszy wybór została uznana czekolada i inne słodycze. Przy tych wynikach warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Otóż 87 proc. ankietowanych uważa, że nie wszystkie potrawy powinny być spożywane wśród innych ludzi.

Czym, według Brytyjczyków biorących udział w badaniu, są te specyficzne dania? Podpowiadamy: wcale nie chodzi o szwedzkiego fermentowanego śledzia. To by było zbyt oczywiste, a i raczej mało prawdopodobne wśród angielskich pasażerów. Wymienione w ankiecie produkty są tam o wiele bardziej popularne.

Według badania wędzona makrela to najgorsze jedzenie w pociągu - Pyszności; foto: Canva
Według badania wędzona makrela to najgorsze jedzenie w pociągu - Pyszności; foto: Canva

Jak się okazuje, najczęściej wymienianą potrawą, której Brytyjczycy nie mają ochoty widzieć (ani czuć) spożywanej obok siebie w pociągu, jest wędzona makrela. Kolejne miejsca zajmują gotowane jajka, curry, kanapki z jajkami, ser pleśniowy, kebab i paluszki krabowe. Na szczęście nawet w takich sytuacjach pasażerowie potrafią sobie radzić. Według ankiety zacytowanej przez portal mirror.co.uk ponad połowa uczestników uważa, że całkiem niezłym sposobem na spędzenie podróży jest zabranie ze sobą... ginu w puszce. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także