NewsyPierwsze sklepy znoszą limity na zakup cukru, klienci odetchną z ulgą. Znów można kupować do woli

Pierwsze sklepy znoszą limity na zakup cukru, klienci odetchną z ulgą. Znów można kupować do woli

Limity na zakup cukru powoli znikają - Pyszności; Foto: Canva.com
Limity na zakup cukru powoli znikają - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka
14.09.2022 12:40

Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, jak sklepy wprowadzały limit na cukier. W konsekwencji w wielu miejscach mogliśmy kupić tylko określoną ilość produktu. Jednak okazuje się, że coraz więcej sieci handlowych znosi te ograniczenia. Dodatkowo cena produktu maleje!

Limit na cukier

Cukier - Pyszności; Foto: Canva.com
Cukier - Pyszności; Foto: Canva.com

Od jakiegoś czasu mierzyliśmy się z małą dostępnością cukru. Niekiedy zdarzało się nawet, że półki sklepowe świeciły pustką. W konsekwencji wiele sklepów zdecydowało się wprowadzić limit na ten produkt.

W związku z tym mogliśmy kupić maksymalnie 5 lub 10 kilogramów cukru na jeden paragon. Okazuje się, że obecnie wiele sieci hadlowych postanowiło już zrezygnować z tych ograniczeń.

Sklepy zniosły ograniczenia

Supermarket - Pyszności; Foto: Canva.com
Supermarket - Pyszności; Foto: Canva.com

Biedronka, Carrefour oraz Stokrotka zniosły limit na cukier. W związku z tym nie musimy zastanawiać się nad ilością kupowanego produktu. Poza tym cena cukru maleje. Jest to wyjątkowo dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy planują przygotować słodkie przetwory. 

Stabilizacja sytuacji rynkowej i uzupełnienie do odpowiedniego poziomu zapasu w sklepach pozwoliła nam na zniesienie od 7 września wcześniejszego limitu na zakup cukru - zaznaczyła Biedronka w rozmowie z money.pl

Ceny produktu również ulegają zmianie. Według dziennika "Fakt" w Biedronce obecnie na kilogram cukru wydamy 4,99 zł. Natomiast w Stokrotce produkt ten kupimy za 5,29 zł. 

Okazuje się, że w niektórych sklepach limit na cukier nadal obowiązuje. Przykładem jest sieć handlowa Netto. W rozmowie z "Faktem" firma zaznaczyła, że zakupy hurtowe stanowią dla niej wciąż realne zagrożenie.

W naszej sieci limit na zakup cukru wciąż obowiązuje, cały czas widzimy realne zagrożenie zakupami hurtowymi, a chcemy by cukier dostępny był dla jak najszerszego grona klientów detalicznych. Sytuację analizujemy na bieżąco, jak tylko się ona w pełni unormuje, limit przestanie obowiązywać - powiedziała Patrycja Kamińska, PR Manager z Netto, cytowana przez "Fakt"
Paczki cukru - Pyszności; Foto: Canva.com
Paczki cukru - Pyszności; Foto: Canva.com

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować błyskawiczną szarlotkę w kubku z mikrofalówki krok po kroku. Ten pyszny deser wykonasz w ekspresowym tempie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także