PoradyMoja siostra zaczęła mrozić płyn do naczyń. Śmiałam się, ale pokazała mi do czego używa

Moja siostra zaczęła mrozić płyn do naczyń. Śmiałam się, ale pokazała mi do czego używa

Płyn do mycia naczyń w zamrażarce. Fot. AdobeStock
Płyn do mycia naczyń w zamrażarce. Fot. AdobeStock

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Moja siostra mrozi płyn do mycia naczyń w zamrażarce. Do tej pory wydawało mi się to dość absurdalne, a wręcz głupie, ale szybko okazało się, że ten trik jest naprawdę świetny. Do czego można wykorzystać chemiczny środek w takiej formie? Będziecie zaskoczeni. 

Płyn do mycia naczyń to świetny detergent, bez którego wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania - nawet jeśli ma w domu zmywarkę. Nic dziwnego, ponieważ doskonale radzi sobie z zabrudzeniami. Jakie magiczne właściwości zyskuje jednak, gdy go zamrozimy? Będziecie żałować, że wcześniej o tym nie wiedzieliście.

Mrożony płyn do mycia naczyń potrafi zdziałać cuda. Świetnie nadaje się do tego typu zabrudzeń

Wystarczy, że weźmiesz płyn do mycia naczyń i wlejesz go do torebeczek foliowych na lód lub plastikowego pojemnika. Tak przygotowany świetnie sprawdzi się nie tylko do naczyń. Możesz nim również wyczyścić zaschnięte plamy i przypalenia z garnków i patelni czy piekarnik. Kostki lodu nie narażą przedmiotów na zarysowania. Będą więc jak nowe.

Jeśli masz problem z brudną tapicerką, to takimi kostkami płynu do mycia naczyń doskonale wywabisz wszystkie plamy z krzeseł, foteli czy kanap. Jeśli na twoich ubraniach znalazły się tłuste plamy, również można sobie z nimi poradzić w ten sposób. Mrożony płyn do mycia naczyń świetnie sprawdzi się też do usuwania naklejek z różnych powierzchni. Za jego pomocą odświeżymy też chodniki i dywany.

Woreczki z płynem do mycia naczyń doskonale sprawdzą się również jako kompres na stłuczenia. Można użyć ich także jako zamrożony wkład do lodówek turystycznych. Należy jednak uważać, by nie przedziurawiły się i nie przedostały się do jedzenia. Warto dodatkowo zabezpieczyć taki wkład, by uniknąć jego kontaktu z przewożonym w turystycznej lodówce jedzeniem.

Płyn do mycia naczyń. Fot. Pexels
Płyn do mycia naczyń. Fot. Pexels
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także