PoradyTrzy najlepsze wędliny w Biedronce. Michał Wrzosek radzi, które wybrać

Trzy najlepsze wędliny w Biedronce. Michał Wrzosek radzi, które wybrać

najlepsze wędliny w Biedronce - Pyszności; foto: Adobe Stock oraz Instagram: michal_wrzosek
najlepsze wędliny w Biedronce - Pyszności; foto: Adobe Stock oraz Instagram: michal_wrzosek
12.04.2023 07:03

Jak się okazuje, nawet w dyskontach można kupić dobre jakościowo przetwory mięsne — trzeba tylko wiedzieć, gdzie dokładnie ich szukać. Michał Wrzosek, popularny dietetyk kliniczny i trener sportowy, wskazał najlepsze wędliny w Biedronce. Tej, która znalazła się na pierwszym miejscu, raczej się nie spodziewałeś.

Kupując wszelkiego rodzaju wyroby i przetwory mięsne, powinno się zachować wzmożoną czujność. Ten produkt jest wyjątkowo często "wzbogacany" o takie cudowności rodem z tablicy Mendelejewa, jak potencjalnie rakotwórczy azotyn sodu czy karagen, substancję stabilizującą o wątpliwej reputacji. Mimo że to nie jedyne świństwa, jakie producenci umieszczają w żywności, to właśnie one jako pierwsze powinny zapalać w nas lampkę ostrzegawczą.

najlepsze wędliny w Biedronce - Pyszności; foto: Canva
najlepsze wędliny w Biedronce - Pyszności; foto: Canva

Według popularnej opinii paczkowane wędliny są gorsze od tych, które na naszych oczach kroją pracownicy działu mięsnego. Chociaż ciężko stwierdzić jednoznacznie, czy ta teza jest zgodna z prawdą, to jedno jest pewne: Katarzyna Bosacka już nieraz udowadniała, że mięso na wagę również może być potwornie złej jakości. Jeśli więc nawet to stwierdzenie statystycznie ma sens, to Michał Wrzosek właśnie przekonał swoich obserwatorów, że paczkowane wędliny również potrafią być — pod względem zdrowotnym — niczego sobie. Badania dietetyka zaprowadziły go do jednego ze sklepów Biedronki, gdzie wskazał najlepsze wędliny.

Najlepsze wędliny w Biedronce według Michała Wrzoska

Doktor dietetyki przejrzał ofertę przetworów mięsnych Biedronki i wyróżnił trzy najlepsze pod względem składu produkty. Według jego słów to ta ostatnia zajmuje pierwsze miejsce wśród wszystkich pozostałych wędlin. Która? Powiemy szczerze — możesz się zdziwić.

Miejsce 3: Szynka Kraina Wędlin Nature

Michał Wrzosek zauważył, że ta szynka nie ma w składzie azotynu sodu, co już można uznać za połowę sukcesu tego produktu. Co więcej, szynka marki Kraina Wędlin Nature ma aż 20 gramów białka. Niepokoi jedynie wysoka zawartość soli, ale summa summarum — jest okej.

Miejsce 2: Polędwica Sądecka

Prosty i przejrzysty skład oraz aż 27 gramów białka Polędwicy Sądeckiej to wystarczające cechy, by Michał Wrzosek uplasował ją na drugim miejscu podium. Minus? Wysoka cena.

Miejsce 1: Szyneczka z fileta kurczaka "Głodniaki"

Nie możemy ukryć radości z faktu, że konkurs Michała Wrzoska na najlepsze wędliny w Biedronce wygrywa taka, która skierowana jest do dzieci. Szyneczka "Głodniaki" nie zawiera konserwantów, za to ma w składzie sporo białka, a mało soli i tłuszczów. Nawet jej cena jest w sam raz. Czyżby ideał?

Rzuć jeszcze okiem na ten filmik z naszego kanału na YouTube z ciekawym przepisem prosto z Brazylii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także