NewsyDietetyk wskazał najlepszy jogurt w Lidlu. Ma cudowny skład i nie kosztuje fortuny

Dietetyk wskazał najlepszy jogurt w Lidlu. Ma cudowny skład i nie kosztuje fortuny

Najlepszy jogurt w Lidlu - Pyszności; foto: Canva oraz kadr z materiału na kanale YouTube Michał Wrzosek
Najlepszy jogurt w Lidlu - Pyszności; foto: Canva oraz kadr z materiału na kanale YouTube Michał Wrzosek

27.12.2022 16:00, aktual.: 27.12.2022 16:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy jakakolwiek część oferty supermarketów może wyjść spod surowej oceny dietetyka z podniesionym czołem? Jak się okazuje - może. Pewien dietetyk poszedł do jednej z sieci i nie mógł przestać chwalić pewnego produktu. Wskazał nam najlepszy jogurt w Lidlu.

Robienie zakupów w supermarkecie zwykle oznacza pójście na pewien kompromis. Działy z warzywami i owocami rzadko posiadają produkty równie okazałe co osiedlowy warzywniak, a paczkowane mięso w niczym nie przypomina tego z punktów zakładów mięsnych, zwłaszcza tych sprzedających mięso z niewielkich, godnych zaufania hodowli.

Jednak ceny i dostępność wszystkich lub prawie wszystkich produktów w jednym miejscu to aspekty, które wszystkich nas zaciągają - przynajmniej od czasu do czasu - do supermarketu. Będąc tam, trzeba się jednak skupiać na czytaniu etykiet bardziej niż w innych miejscach. Gotowce, przekąski i słodkości bywają w tych miejscach mieszanką całej tablicy Mendelejewa.

Najlepszy jogurt w Lidlu - Pyszności; foto: Canva
Najlepszy jogurt w Lidlu - Pyszności; foto: Canva

Jednak Michał Wrzosek, popularny na YouTube i Facebooku dietetyk, wskazał pewien produkt, który nie wzbudził w nim żadnych zastrzeżeń. A wręcz przeciwnie. Na swoim kanale na YouTube opublikował film, w którym opowiada o dobrym wrażeniu, jakie sprawił na nim - w jego opinii - najlepszy jogurt w Lidlu.

Jogurty owocowe - które pić, a których nie?

Zanim Michał Wrzosek pomógł swoim fanom odnaleźć najlepszy jogurt w Lidlu, wskazał te, których na pewno nie powinniśmy kupować.

Danone Gratka to produkt, który, jak opowiada dietetyk, nie posiada nawet owoców, a jedynie proszek truskawkowy.

Podobnie sprawa ma się z jogurtem Jovi Duet. Brak owoców został w tym artykule zamieniony na sok zagęszczony i aż 40 gramów cukru.

Jogurt Farmer również nie może pochwalić się dobrym wynikiem zawartości cukru - ma go aż trzy razy więcej niż jogurt naturalny.

Jaki jest więc najlepszy jogurt w Lidlu? Jak wskazał Michał Wrzosek, jest nim Pilos Pure. Ten jogurt pitny zawiera tylko trzy składniki: jogurt, owoce i owies. Występuje w smaku bananowo - brzoskwiniowym.

Najlepszy jogurt w Lidlu - Pyszności; foto: kadr z materiału na kanale YouTube: Michał Wrzosek
Najlepszy jogurt w Lidlu - Pyszności; foto: kadr z materiału na kanale YouTube: Michał Wrzosek

Jeśli taka mieszanka smakowa ci nie pasuje, Wrzosek wymienia jeszcze jeden warty uwagi jogurt. Jest nim Skyr owocowy Piątnica. 15 g białka w opakowaniu i niższy indeks glikemiczny zrobiły wrażenie nawet na dietetyku.

Skoro o zdrowiu mowa, obejrzyj ten filmik z naszego kanału na YouTube z przepisem na makowiec według Anny Lewandowskiej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także