PoradyJuż nie kupuję płynów do czyszczenia zmywarki, mój sposób kosztuje mniej niż 2 złote

Już nie kupuję płynów do czyszczenia zmywarki, mój sposób kosztuje mniej niż 2 złote

Już nie kupuję płynów do czyszczenia zmywarki, mój sposób kosztuje mniej niż 2 złote
Paulina
15.07.2022 09:30, aktualizacja: 15.07.2022 11:26

Brzydki zapach ze zmywarki to wyjątkowo irytujący kłopot, który świadczy o tym, że sprzęt nie funkcjonuje prawidłowo i nie spełnia właściwie swojego zadania. Nieprzyjemne aromaty ulatniające się po skończonym cyklu zmywania bądź po długiej przerwie w korzystaniu ze zmywarki uwarunkowane są kilkoma przyczynami.

Pierwsza z nich to nagromadzone jedzenie i tłuszcz w śmigłach naszego sprzętu. Jej regularne czyszczenie pozwoli na to, by po otworzeniu zmywarki unosił się przyjemny zapach. Zobacz nasze domowe sposoby.

Źródło: google.com
Źródło: google.com

Mechaniczne czyszczenie zmywarki

Nieprzyjemne zapachy ze zmywarki doraźnie można usunąć domowymi sposobami z wykorzystaniem produktów znajdujących się niemal w każdej kuchni. Zwalczanie brzydkiego aromatu warto rozpocząć od mechanicznego oczyszczania ruchomych elementów oraz odpływu wody z resztek jedzenia i osadów. Użyj do tego ściereczki i wody z płynem do naczyń. Trudno dostępne miejsca takie jak dziurki od natrysków warto przetkać wykałaczką. Guma z czasem zbiera bakterie z brudnych naczyń w zmywarce, które uwielbiają wilgoć. Warto co jakiś czas wyczyścić porządnie wszystkie uszczelki szczoteczką do zębów i wodą z mydłem.

Zmywarka- Pyszności; Foto Canva.com
Zmywarka- Pyszności; Foto Canva.com

Usuwanie brzydkiego zapachu

Jeśli po umyciu każdej części zmywarki nadal mamy problem z nieprzyjemnym zapachem. Do akcji może wkroczyć soda i ocet lub sok z cytryny. Na dno urządzenia wystarczy wlać szklankę octu, drugą zaś do pojemnika. Z kolei sodę należy wsypać do miejsca na tabletkę. Następnie po napełnieniu zmywarki tymi preparatami należy włączyć program do zmywania. Po takim czyszczeniu możemy umyć jeszcze filtr zmywarki w soku z cytryny. Tak umyte urządzenie sprawi, że po otworzeniu będzie się unosić piękny, cytrusowy zapach.

Zmywarka - Pyszności; Foto: Pixabay.com
Zmywarka - Pyszności; Foto: Pixabay.com

Mycie naczyń

Wiele osób zastanawia się, czy naczynia przed umieszczeniem w zmywarce trzeba umyć. Czy mycie naczyń przed włożeniem do zmywarki jest koniecznie? Przede wszystkim- należy usunąć wszystkie resztki jedzenia, jakie znajdują się na naczyniach. Nie ma też co się oszukiwać- zdecydowana większość sprzętów nie poradzi sobie z domyciem zapieczonego mocno brudu. W przypadku zwykłych zabrudzeń nie ma konieczności wstępnego mycia.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować jednogarnkowe spaghetti w sosie pomidorowym krok po kroku. Rewelacyjna potrawa na obiad i mała ilośc naczyń do zmywania. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także