PoradyNie masz monety? Tak w sprytny sposób odblokujesz wózek w markecie bez niej

Nie masz monety? Tak w sprytny sposób odblokujesz wózek w markecie bez niej

Wózek z marketu
Wózek z marketu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

15.08.2023 12:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na pewno zwróciliście uwagę na wózek w markcie. Do odblokowania potrzebujemy monety lub specjalnego żetonu. Okazuje się, że jest jeszcze kilka sposobów na ten sprzęt. Nie potrzebujemy do niego żadnych drobniaków.

W dobie kart kredytowych i BLIKa coraz rzadziej nosimy ze sobą gotówkę, a tym bardziej jakiekolwiek drobne. Potem jesteśmy mocno zaskoczeni, bo taka złotówka lub dwa złote są nam potrzebne na przykład po to, by odblokować wózek z marketu. Chociaż ta praktyka nie jest niczym nowym i występuje niemalże w każdym markecie, to często jesteśmy nią mocno zaskoczeni. Na całe szczęście jest kilka sposobów na to, by odblokować taki wózek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chcesz odblokować wózek z marketu bez drobnych? Są na to sprytne sposoby

Mało kto wie, że każdy sklep posiada darmowe żetony, które możemy wypożyczyć. Wystarczy, że poprosimy o niego kasjera i problem będzie rozwiązany. Czasem jednak ich nie dostaniemy. Co zrobić w takiej sytuacji? Przydatna będzie rzecz, którą cały czas nosisz przy sobie, czyli domowe klucze. Musimy ułożyć dwie sztuki w kształt nożyczek. Ząbki muszą być po zewnętrznych stronach. Potem trzeba przesunąć klucze do przodu, by odblokowały zamek.

Wózek z marketu
Wózek z marketu© pxhere

Możemy też odblokować wózek z marketu za pomocą główki kluczyka. Musimy jednak pamiętać o tym, że będzie znajdowała się ona w koszyku do momentu odstawienia go na miejsce. Oznacza to, że robimy zakupy z kluczykiem w środku. Nie jest to zbyt fajna sytuacja i nie wszyscy czują się wtedy komfortowo.

Jeśli nie chcemy ryzykować z kluczami, możemy wykorzystać plastikowy brelok. Według wielu osób rzecz ta jest niezawodna i za każdym razem udało się odblokować wózek. W tym miejscu warto zaznaczyć, że breloczek powinien kształtem przypominać monetę. Idealnie wtedy pasuje do niektórych wózków. Jest jeszcze opcja z patyczkiem od loda. Musi mieć jednak określony kształt (najlepsza będzie taki z szerszą końcówką).

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także