PrzepisNieziemsko skuteczny nawóz do pomidorów. Wystarczą niepozorne chwasty

Nieziemsko skuteczny nawóz do pomidorów. Wystarczą niepozorne chwasty

Nieziemsko skuteczny nawóz do pomidorów. Wystarczą niepozorne chwasty
Paulina
25.07.2022 15:01

Wiemy, że pomidor to roślina, o którą trzeba szczególnie dbać, jeśli chcemy cieszyć się jego smakiem latem. Wymaga od nas szczególnej uwagi, podlewania i nawożenia. Przykładem nawozu, po którym pomidory rosną jak szalone, jest naturalny nawóz, który możemy zrobić sami. Jest banalnie prosty i bardzo skuteczny. Potrzebujemy do jego przygotowania 2 składników.

Mowa tu o nawozie z pokrzywy i wody. Pokrzywy są bogate w składniki  takie jak: azot, potas i magnez, żelazo, wapń, krzem, mangan, cynk, kwasy organiczne i sole mineralne. Dzięki temu nawozowi, nasze rośliny będą rosnąć jw zawrotnym tempie.

Jak zrobić nawóz z pokrzyw do pomidorów?

  • 1 kg pociętej pokrzywy
  • 10 litrów wody

Sposób przygotowania:

Pociętą pokrzywę umieszczamy w wiaderku i zalewamy wodą. Pozostawiamy do sfermentowania na czas od jednego do dwóch tygodni - w zależności od pogody. Wysoka temperatura będzie przyspieszać nam proces fermentacji. Raz dziennie mieszamy dokładnie zawartość wiaderka, co pozwala przyśpieszyć powstawanie nawozu.

Obraz

Jak stosować nawóz z pokrzyw, aby pomidory rosły jak szalone?

Tak przygotowany nawóz z pokrzyw do pomidorów należy stosować dopiero po rozcieńczeniu z wodą w stosunku 1:10. Po rozcieńczeniu, pomidory podlewamy takim nawozem co dwa tygodnie. W całym tym zabiegu najważniejsze jest rozcieńczenie roztworu. Jeśli tego nie zrobimy i podlejemy pomidory, to możemy zapomnieć o pysznych kanapkach z tym warzywem. Wszystko zgnije. Tak przygotowany nawóz dobrze wykorzystać do pomidorów, które są jeszcze w pojemnikach i nie wsadziliśmy ich do ziemi. Poprawi to ich wzrost, ale też zapobiegnie wielu chorobą.

Obraz

Co można przygotować z pomidorów?

Pomidory to produkt, z którego możesz przygotować wiele pysznych dań. Zupy i przetwory to jedne z możliwości, które możemy nich przygotować. Natomiast również idealnie sprawdzą się do kanapek czy lekkich, odżywczych i pełnych składników mineralnych sałatek. W swoim składzie zawierają likopen, należący do karotenoidów, czerwony barwnik i przeciwutleniacz pomidorów, o szeroko udowodnionym korzystnym wpływie na zdrowie. Dodatkowo są bogatym źródłem witaminy C i potasu. Koniecznie skorzystaj z tych sezonowych produktów.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować pomidorowe kwiatki  ryżem czyli faszerowane pomidory krok po kroku. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także