PoradyNigdy nie płucz naczyń przed włożeniem do zmywarki. Ogromny błąd kosztuje nas fortunę

Nigdy nie płucz naczyń przed włożeniem do zmywarki. Ogromny błąd kosztuje nas fortunę

Nigdy nie płucz naczyń przed włożeniem do zmywarki. Ogromny błąd kosztuje nas fortunę
Ewa
25.09.2022 11:56

Płukanie naczyń przed włożeniem ich do zmywarki to błąd, którego możesz uniknąć. Zobacz, dlaczego im to nie służy i czemu należy tego unikać.

Kuchnia pełna jest sprzętów, które ułatwiają nam życie i sprawiają, że przykre obowiązki odchodzą w zapomnienie. Jednym z takich sprzętów, bez którego wiele z nas nie wyobraża sobie już życia jest zmywarka. Rozwiązuje ona odwieczne kłótnie: czyja jest dzisiaj kolej na zmywanie naczyń. Chociaż mogłoby się wydawać, że jej załadowaniu nie ma nic skomplikowanego, to wiele osób wciąż popełnia jeden kardynalny błąd. Jak go uniknąć i dlaczego lepiej go nie popełniać?

Płukanie naczyń przed zmywaniem

Obiad zakończony, naczynia piętrzą się na blacie i oczekują na schowanie do zmywarki. Sięgasz po talerz, wsadzasz go pod kran i...stop! Płukanie talerzy przed umieszczeniem ich w zmywarce to błąd, którego lepiej nie popełniaj.

Płukanie naczyń- Pyszności
Płukanie naczyń- Pyszności

Podczas cyklu wstępnego, czujnik sprawdza jak dużo resztek jedzenia znajduje się w maszynie i dostosowuje pracę zmywarki, tak aby poradziła sobie z zabrudzeniami. Co więcej, resztki jedzenia łatwiej namierzyć i usunąć, a jednocześnie utrzymać w czystości zarówno naczynia, jak i samą zmywarkę. Płucząc naczynia przed zmywaniem marnujesz tylko czas i wodę- zmywarka bez problemu zrobi to za Ciebie.

Oczywiście pamiętaj, że duże resztki jedzenia z talerzy należy wyrzucić do kosza przed włożeniem do zmywarki. Warto również nie zapominać o regularnym czyszczeniu filtrów.

Płukanie talerzy- Pyszności
Płukanie talerzy- Pyszności

Jak prawidłowo używać zmywarki?

Żeby nasze kuchenne sprzęty służyły nam dłużej i lepiej, warto jest zadbać o ich prawidłową eksploatację. Oczywiście najlepiej jest przeczytać całą instrukcję, jednak nie będziemy się oszukiwać- robi to naprawdę niewiele osób. Mamy jednak kilka uniwersalnych zasad, które sprawdzą się praktycznie przy wszystkich modelach.

Zawsze sprawdzaj, jak ułożone są naczynia w zmywarce i czy nie blokują czasem spryskiwacza. W przeciwnym wypadku naczynia na górnej półce nie będą dobrze umyte. Czyszczenie zmywarki to nie tylko wyciąganie resztek z filtra- nie zapominaj o gumowych uszczelkach. Zbiera się w nich woda i wilgoć i szybko stają się idealnym miejscem do rozwoju bakterii. Co jakiś czas wyczyść porządnie wszystkie uszczelki szczoteczką do zębów i wodą z mydłem.

Płukanie naczyń- Pyszności
Płukanie naczyń- Pyszności

Pamiętaj również o środkach czystości. Postaw na dobre kapsułki i płyn nabłyszczający. Dzięki temu na szklankach nie będzie zacieków. Płyn tworzy na talerzach i szklankach warstwę ochronną. Dodatkowo unikniesz konieczności polerowania naczyń.

Zobacz nasz przepis na lekkie i smaczne tiramisu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także