6 błędów, które popełniamy najczęściej podczas korzystania ze zmywarki

Zmywarka staje się coraz popularniejszym elementem wyposażenia kuchni. I nic w tym dziwnego, sami nie wyobrażamy sobie życia bez zmywarki! Są jednak błędy, które popełnia wielu z nas.

#1 Wstępne mycie naczyń

Wstępne płukanie naczyń może nie być najskuteczniejszym sposobem ich czyszczenia, zwłaszcza jeśli kupiłeś zmywarkę w ciągu ostatnich 5 lat. Większość urządzeń wyposażona jest w czujnik, który wykrywa stopień zabrudzenia, więc wcześniejsze mycie wcale nie jest konieczne.

#2 Brak ciepłej wody z kranu

Ciepła woda prosto z rur może pomóc zaoszczędzić energię potrzebną do podgrzania wody, szczególnie w czasie zimy. A im cieplej, tym krócej będzie trwał proces mycia.

giphy

#3 Przypadkowe blokowanie spryskiwacza

Czasem zdarza się, że duże naczynia mogą blokować spryskiwacz, który znajduje się na dnie zmywarki, przez co naczynia wyżej nie zostają dokładnie umyte.

lg

#4 Zapominanie o czyszczeniu gumowych uszczelek

Guma z czasem zbiera bakterie z brudnych naczyń w zmywarce, które uwielbiają wilgoć. Warto co jakiś czas wyczyścić porządnie wszystkie uszczelki szczoteczką do zębów i wodą z mydłem.

onegoodthingbyjillee.com

#5 Nieużywanie nabłyszczacza

Zacieki z wody? Pamiętaj o nabłyszczaczu! Zmniejszy napięcie powierzchniowe wody i powstrzyma tworzenie się kropelek i pozostawianie plam. Pomaga również w szybkim wysychaniu rzeczy.

appliance

#6 Wrzucanie wszystkiego na raz

Zmywanie należy potraktować tak, jak pranie, czyli… segregować. Postaraj się wkładać do zmywarki naczynia o podobnym stopniu zabrudzenia.

Freepik

 


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×