Zmywarka ma sekretną funkcję, dzięki niej włożysz do niej więcej naczyń. Niewielu ma świadomość

Zmywarka ma sekretną funkcję, dzięki niej włożysz do niej więcej naczyń. Niewielu ma świadomość

Ukryte funkcje zmywarki - Pyszności; foto: Canva
Ukryte funkcje zmywarki - Pyszności; foto: Canva
30.10.2022 09:47

Zmywarka - dobrodziejstwo XXI wieku. Sprzęt tyle pomocny, co awaryjny. Czasem zdarza nam się już zdenerwować na te wszystkie porady dotyczące użytkowania zmywarek. Naczynia wcześniej obmyć, filtr wyczyścić, soli nasypać. A szklanki jak nie wchodziły, tak nie wchodzą. To się może zmienić, kiedy poznasz niektóre ukryte funkcje zmywarki.

Nie ma zmywarki, nie ma życia. No dobrze, oczywiście przesadzamy. Z drugiej strony naprawdę ciężko jest wytrzymać bez tego zmyślnego sprzętu, zwłaszcza przy kilku brzdącach, które każdy łyk soczku czy innej herbatki muszą wziąć z innego kubka.

Jednak nawet wtedy, gdy zmywarka działa poprawnie, zdarzają się pojawiać problemy. Na przykład potrzeba umycia wysokich szklanek, które wedle schematu (i zgodnie z prawdą) powinny zostać włożone do górnej szuflady zmywarki. Pytanie, które dziś sobie zadajemy, nie brzmi: jak to zrobić, bo to już wiemy. Te pytanie to: dlaczego nie wiedzieliśmy o tym wcześniej? Przecież ukryte funkcje zmywarki były zawsze pod nosem.

Ukryte funkcje zmywarki. Co z tymi wysokimi szklankami?

Spokojnie, nie napiszemy tu teraz: myć ręcznie. Otóż zmywarka ma pewną możliwość, tak prostą, a jednocześnie tak niezauważalną, że można się wkurzyć. Jak zmieścić wysokie szklanki do górnej szuflady?

Wystarczy... nacisnąć klips za kółkami prowadnicy. Górna półka się wtedy obniży, przez co będzie można zmieścić w niej nawet wysokie naczynia. Trik z TikToka, ale czyż niepiękny?

Ukryte funkcje zmywarki - Pyszności; foto: screen z TikTok; konto: kochamgotowacofficial
Ukryte funkcje zmywarki - Pyszności; foto: screen z TikTok; konto: kochamgotowacofficial

Inne ukryte funkcje zmywarki

Suszenie naczyń po zmywaniu jest jednym z tych programów zmywarek, które najczęściej działają wadliwie. Problem z wilgotnymi naczyniami nawet po zakończonym cyklu? Przewieś przez drzwi zmywarki ścierkę kuchenną i zamknij drzwiczki. Materiał zaabsorbuje całą wilgoć, która zbierała się na przykład w zewnętrznych wgłębieniach kubków.

Kolejny trik to polepszenie działania zmywarki przy użyciu... wykałaczki. Odkręć spryskiwacze zmywarki (te kręcące się ,,wiatraki"). Są w nich niewielkie otwory, służące do spryskiwania naczyń wodą. Są wyjątkowo podatne na zatkania. Udrożnij je wykałaczką i przepłucz wodą. Nigdy więcej nie zobaczysz źle wypłukanych naczyń.

Ukryte funkcje zmywarki - Pyszności; foto: Canva
Ukryte funkcje zmywarki - Pyszności; foto: Canva

Teraz możesz w czyściutkich naczyniach zaserwować te klasyczne gołąbki z filmiku na naszym kanale na YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także