PoradyOto dlaczego nie powinno się płukać naczyń przed włożeniem ich do zmywarki. Wcale im to nie służy

Oto dlaczego nie powinno się płukać naczyń przed włożeniem ich do zmywarki. Wcale im to nie służy

Oto dlaczego nie powinno się płukać naczyń przed włożeniem ich do zmywarki. Wcale im to nie służy
Frania

04.10.2022 22:00, aktual.: 04.10.2022 22:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zmywarka to jedno z tych urządzeń kuchennych, które coraz częściej pojawia się w polskich kuchniach. I to naprawdę dobra wiadomość, biorąc pod uwagę jak bardzo maszyna ta ułatwia nam życie.

Sama mam zmywarkę od roku. I jak dotąd zanim ją załadowałam, najpierw płukałam naczynia w zlewie. Jak się jednak ostatnio dowiedziałam, nie powinnam tego robić.

Płukanie wcale nie pomaga

Obraz

A wszystko to dlatego, że możemy uzyskać więcej korzyści jeśli do zmywarki włożymy brudne naczynia. Dlatego też ich wcześniejsze płukanie nie ma sensu.

To zasługa inteligentnych czujników, które możemy znaleźć w nowoczesnych zmywarkach.

Podczas cyklu wstępnego, czujnik sprawdza jak dużo resztek jedzenia znajduje się w maszynie i dostosowuje pracę zmywarki, tak aby poradziła sobie z zabrudzeniami. Co więcej, resztki jedzenia łatwiej namierzyć i usunąć, a jednocześnie utrzymać w czystości zarówno naczynia, jak i samą zmywarkę.

Obraz

Tak więc po każdym zakończonym cyklu, wyciągniesz ze zmywarki idealnie czyste naczynia. Nie będziesz musiała obawiać się, że pojedynczy talerz, czy też miska, nie będzie dokładnie wyczyszczony.

Oczywiście pamiętaj, że duże resztki jedzenia z talerzy należy wyrzucić do kosza przed włożeniem do zmywarki. Warto również nie zapominać o regularnym czyszczeniu filtrów. I to wszystko!

Daj znać czy masz w domu zmywarkę i jak cały proces czyszczenia wygląda u Ciebie ?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także