PoradyDo zmywarki wkładam bawełnianą ściereczkę. Pozbyłam się nieprzyjemnego problemu

Do zmywarki wkładam bawełnianą ściereczkę. Pozbyłam się nieprzyjemnego problemu

Włóż ściereczkę do zmywarki do naczyń. Efekty cię zaskoczą
Włóż ściereczkę do zmywarki do naczyń. Efekty cię zaskoczą
Źródło zdjęć: © mat. własne
23.09.2023 08:03

Zmywarka gości już w wielu polskich domach. Pomaga zaoszczędzić i czas, i pieniądze oraz tak komponuje się w kuchennej przestrzeni, że jest ledwo widoczna. Mimo że to niezwykle pomocne urządzenie, w pewnej kwestii może rozdrażnić nawet najbardziej cierpliwych. Z pomocą przychodzi bawełniana ściereczka. Pokochacie ten patent.

Ci, którzy zwykli używać zmywarki na co dzień, zapewne zauważyli, że niekiedy naczynia wyjęte po myciu z urządzenia nie są do końca suche. To uciążliwy problem, ponieważ wymusza na nas dodatkowe wycieranie kubków czy talerzy przed włożeniem ich do kuchennych szafek. Warto jednak wiedzieć, że istnieje patent, który pomoże zapobiec osiadaniu niesfornym kroplom na naczyniach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego naczynia myte w zmywarce nie dosychają?

Zanim stwierdzisz, że z twoją zmywarką jest coś nie tak, wiedz, że zjawisko osiadania kropel na niektórych naczyniach jest zupełnie normalne. Zazwyczaj nie dosychają rzeczy z plastiku (znacznie szybciej pochłaniają wodę oraz oddają ciepło, co skutkuje tym, że woda nie jest w stanie dokładnie odparować z ich powierzchni) oraz aluminium (słabo magazynuje ciepło, woda nie jest w stanie odparować z powierzchni naczyń z takiego tworzywa).

Naczynia wysychają w zmywarce dzięki obecności pary wodnej w ostatniej fazie cyklu mycia. Ale nawet najnowocześniejsze modele mogą nie poradzić sobie z tworzywami, takimi jak plastik czy aluminium. Również wszelkiego rodzaju szpary czy wgłębienia, w których może zgromadzić się woda, wygrywają z technologią. W tej sytuacji możesz skorzystać z bardzo prostego patentu na dosuszenie naczyń.

Jeśli naczynia w zmywarce nie dosychają, użyj tego triku
Jeśli naczynia w zmywarce nie dosychają, użyj tego triku© Pixabay

Naczynia nie wysychają po myciu w zmywarce? Jest na to patent

Na drzwiczki zmywarki połóż czystą bawełnianą ściereczkę ok. 5 minut przed końcem cyklu. Dzięki temu naczynia umieszczone w koszach urządzenia szybko staną się suche. Patent ten sprawdzi się też, kiedy zastosujesz go po zakończeniu cyklu - wtedy dosuszanie naczyń potrwa około 20 minut. Pamiętaj, by na końcu rozwiesić ściereczkę do wysuszenia.

Pamiętaj jednak, że jeśli po zakończeniu mycia większość naczyń w zmywarce ocieka wodą, może to być sygnałem, że urządzenie nie działa tak, jak powinno, choć nie zawsze wynika to z usterki. By proces suszenia przebiegał prawidłowo, warto po zakończonym cyklu uchylić na kilkanaście minut drzwiczki zmywarki. Wtedy do jej wnętrza dostanie się powietrze. Ponadto nieodzownym jest korzystanie z płynu nabłyszczającego - jedną z właściwości specyfiku jest to, że naczynia nim potraktowane, mniej absorbują wilgoć.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także