PoradyPodpal liście laurowe i zamknij oczy. Po 10 minutach poczujesz efekt

Podpal liście laurowe i zamknij oczy. Po 10 minutach poczujesz efekt

Palenie liści laurowych- Pyszności źródło Canva, Getty Images
Palenie liści laurowych- Pyszności źródło Canva, Getty Images
Ewa
02.03.2023 16:51

Palenie liści laurowych to tani i skuteczny sposób na domową aromaterapię. Nie potrzebujesz specjalnego sprzętu ani gotowych olejków.

Liście laurowe to nieoceniona przyprawa w kuchni. Dodajemy je do wielu dań, aby nadać im intensywny, charakterystyczny smak. Wrzucamy je do bulionów, dodajemy do pieczonego mięsa, gulaszów i sosów. Okazuje się jednak, że możemy wykorzystać tę prostą przyprawę w jeszcze jeden, prozdrowotny sposób.

Palenie liści laurowych

Nazywamy je również liśćmi bobkowymi, wawrzynem lub bakałarzem. Poza walorami smakowymi niosą za sobą wiele innych korzyści. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ich właściwości zdrowotnych, które można wykorzystać poprzez palenie. Palenie wawrzynu może być bardzo korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Podczas spalania wydzielane są olejki eteryczne o antybakteryjnym i przeciwwirusowym działaniu. Dzięki temu, palenie liści laurowych może pomóc w usuwaniu drobnoustrojów z powietrza i w poprawie jakości powietrza w pomieszczeniu.

Palenie liści laurowych- Pyszności źródło Canva
Palenie liści laurowych- Pyszności źródło Canva

Jeśli chcesz wykorzystać właściwości liści laurowych, zapewnij sobie odpowiednie warunki, aby palenie było bezpieczne dla ciebie i twojego otoczenia. Palenie liści laurowych należy przeprowadzać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, aby uniknąć nagromadzenia się dymu. Przygotuj popielniczkę lub podstawkę i spal na niej 3-4 liście. Ich liczbę możesz zmniejszyć, jeśli robisz to w niedużym pomieszczeniu. Pozostaw liście na 10 minut. Kiedy już skończysz palić liście laurowe, upewnij się, że zgasiłeś źródło ognia i że nie ma ryzyka pozostawienia ognia bez nadzoru.

Domowa aromaterapia

Inną zaletą palenia liści laurowych jest ich działanie uspokajające i relaksujące. Olejki eteryczne wydzielane przez liście laurowe pomagają zmniejszyć poziom stresu i poprawić nastrój. Może to być szczególnie korzystne dla osób, które mają problemy z bezsennością lub trudno się uspokajają. Palony liść laurowy to sposób na dobry humor. Jego woń wspomaga produkcję endorfin i wprowadza w stan głębokiego relaksu.

Przepis na mini tortille z pieczarkami znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także