PoradyBabcia zawsze zawijała ziemniaki w kołdrę. Po latach sama zaczęłam tak robić

Babcia zawsze zawijała ziemniaki w kołdrę. Po latach sama zaczęłam tak robić

Patent babć na gorące jedzenie- Pyszności/ źródło: Canva
Patent babć na gorące jedzenie- Pyszności/ źródło: Canva
Ewa
20.11.2022 17:39

Prosty patent naszych babć pozwalał na długie zachowanie ciepła. Przypomnij sobie patent z pierzyną i ciesz się ciepłym jedzeniem.

Sprawdzone triki sprzed lat

Triki naszych mam i babć z przyjemnością powtarzamy do dziś. Ich proste i niesamowicie praktyczne patenty potrafią wyciągnąć z niejednych kłopotów. Moja babcia podczas przygotowania obiadu stawała przed logistycznym wyzwaniem- jak przygotować obiad dla całej rodziny tak, aby każdy dodatek był gorący? W ruch szła wtedy pierzyna z babcinej bieliźniarki.

O szybko nagrzewającym się piekarniku, frytkownicach i elektrycznych kuchenkach można było tylko pomarzyć. Żeby ugotowane ziemniaki dłużej trzymały ciepło zawijało się je w kołdrę. Dzięki temu na stole w jednym czasie lądowało gorące mięso, prosto z kuchni opalanej piecem, oraz równie gorące kartofle. Tak przygotowanie ziemniaki trzymały ciepło nawet przez 2 godziny, dzięki czemu cała rodzina mogła zjeść wspólnie obiad.

Patent babć na gorące jedzenie- Pyszności/ źródło: Canva
Patent babć na gorące jedzenie- Pyszności/ źródło: Canva

Patent babć na gorące jedzenie

Do dziś śmiało możesz korzystać z tego sprawdzonego przez dziesiątki lat sposobu. Garnek z ugotowanymi i odcedzonymi ziemniakami ściągnij z palnika i przykryj pokrywką. Owiń naczynie kocem lub ręcznikiem i włóż pod kołdrę. Szczelnie zawiń jej brzegi i gotowe.

Ten patent sprawdzi się nie tylko przy ziemniakach, ale również podczas gotowania kaszy czy też ryżu. Nie mogą być one jednak w woreczku. Nie musisz też gotować ryżu do końca. Lekko niedogotowane ziarna dojdą spokojnie pod pierzynką przez 20-30 minut.

Chociaż w dzisiejszych czasach, otoczeni technologią, która ułatwia życie, nie mamy już takich problemów, to miło jest wrócić wspomnieniami do patentów sprzed lat. To też świetna okazja, aby podpytać swoją babcię o inne sprawdzone triki, które przekazywały sobie kobiety w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Może czymś Cię zaskoczą?

Przepis na domowe pierogi ruskie jak u babci znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także