NewsyW tej restauracji możesz zjeść gigantyczną pizzę za darmo. Warunek jest jeden

W tej restauracji możesz zjeść gigantyczną pizzę za darmo. Warunek jest jeden

Mr Kryha zmierzył się z pizzą gigant - Pyszności; Fot. YouTube: Mr Kryha (screenshot)
Mr Kryha zmierzył się z pizzą gigant - Pyszności; Fot. YouTube: Mr Kryha (screenshot)
21.04.2023 17:20

Pokonanie pizzy gigant to prawdziwe wyzwanie, a podołali mu nieliczni. W szranki z ekstremalnie dużym daniem stanął youtuber Mr Kryha. W jednym ze swoich nagrań opowiedział o 70-centymetrowej pizzy, wypełnionej po brzegi dodatkami i ważącej nie lada kilka kilogramów. Restauracja, która ją serwuje, stawia przed ochotnikami warunki. Jeśli je spełnią, posiłek zjedzą zupełnie za darmo. Kuszące?

Dla Krystiana Sawickiego, popularnego youtubera, znanego jako Mr Kryha łowienie takich okazji to chleb powszedni. YouTuber zgromadził ponad półmilionową publiczność, z którą dzieli się kulinarnymi podbojami, głównie skupiającymi się na szeroko pojętym fast foodzie. Na jego kanale znajdziemy mnóstwo nagrań, dotyczących wszelkiego rodzaju "naj": zarówno najtańszego ulicznego jedzenia, jak i najdroższego kraftowego kebaba w Polsce. Pizza gigant była kolejnym jego wyzwaniem.

Pizza gigant za darmo? Tak, pod jednym warunkiem

Sawicki tym razem opowiedział obserwującym o największej pizzy, jaka jest serwowana w Trójmieście. Ponad 70-cenymetrowy placek zamówił w gdańskiej restauracji Tam Gdzie Zawsze - lokalu, nawiązującym klimatem do włoskiej trattorii. Poza tradycyjnymi włoskimi specjałami knajpa oferuje kulinarne wyzwania. W ramach promocji "Człowiek kontra Jedzenie" odważni mogą stawić czoła 2,5-kilogrmowemu burgerowi, powalczyć z pizzą ostrą "jak maczeta", a nawet stanąć oko w oko z gigantyczny potworem spaghetti.

Pizza gigant waży dobrych kilka kilogramów. W skład klasycznego dania wchodzi kilogramowe ciasto, sos, ser (1 kg), salami, szynka i panchetta - łącznie ważące 750 gramów, do tego cebula, papryka, ogórek, oregano, rukola. Do całości restauracja serwuje sosy oraz dzbanek wody. W wyzwaniu mogą wziąć udział dwie osoby. Odważni mają 20 minut na pokonanie gigantycznej pizzy. Jeśli podołają, są wynagradzani darmowym posiłkiem, voucherem na kolację i czterema kuflami piwa. Jeśli nie, za danie muszą zapłacić.

Pizza gigant za darmo? Tak, pod jednym warunkiem - Pyszności; Fot. Adobe Stock
Pizza gigant za darmo? Tak, pod jednym warunkiem - Pyszności; Fot. Adobe Stock

"Człowiek kontra Jedzenie". Mr Kryha zmierzył się z 70-centymetrową pizzą

Mr Kryha zamówił pizzę w czterech różnych wariantach: truflową, carbonarę, parmę i mięsną. Jak widać na nagraniu, danie rzeczywiście jest sporych rozmiarów, kawałek ledwo mieści w dłoni, a i dodatków na nim nie brakuje. Nie był to również byle wydatek - całość kosztowała 165 zł. Ale czy pizza gigant smakuje równie spektakularnie, jak wygląda?

- Gigant, olbrzym, potwór. To trzy słowa, które najlepiej opisują tę największą pizzę w Trójmieście - podsumował Mr Kryha w nagraniu udostępnionym na YouTube. - Ciasto jest cienkie, dobrze przypieczone na całości. Pamiętajcie, porcja minimum na cztery osoby - dodaje youtuber.

Śmiałków na podejmowanie kulinarnych wyzwań nie brakuje. Restauracja informuje o kolejnych próbach pokonania ekstremalnie wielkich porcji dań. Czy komuś się udało? O dziwo, tak. Przeglądając fanpejdż knajpy na Facebooku, natrafiliśmy na kilka zdjęć zwycięzców, którzy wygrali w starciu "Człowiek kontra Jedzenie".

Zobacz również przepis na quiche szpinakowy. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także