PoradyPołącz trzy składniki. Z łatwością usuniesz tłuszcz z kuchennych szafek

Połącz trzy składniki. Z łatwością usuniesz tłuszcz z kuchennych szafek

Mycie szafek kuchennych - Pyszności
Mycie szafek kuchennych - Pyszności
Źródło zdjęć: © Canva

26.09.2023 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aby posprzątać porządnie kuchnię, nie zawsze trzeba sięgać po silną chemię ze sklepu. Domowy środek pozwoli uporać ci się z problemem tłustych szafek w kuchni raz na zawsze.

Osadzający się na szafkach tłuszcz jest zjawiskiem naturalnym i chyba dla nikogo nie jest też zaskoczeniem. . Kiedy przygotowujemy posiłki, zwłaszcza te bogate w tłuszcze, wydzielają się opary. Te opary nie tylko zawierają parę wodną, ale także mikroskopijne cząsteczki tłuszczu, które osadzają się na powierzchniach mebli i sprzętu kuchennego. Im częściej i więcej gotujesz, tym więcej tłuszczu gromadzi się na meblach, zlewozmywaku, lodówce, okapie czy blatach kuchennych. Pozbycie się go bywa uciążliwe, jednak znam jeden prosty sposób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak usunąć tłuszcz z kuchennych szafek?

Usunięciu tłuszczu z powierzchni szafek może sprawić trochę problemu. Gdy połączy się z kurzem, mocno oblepia powierzchnię mebli. Nie pomaga również słaba wentylacja. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przecieranie na bieżąco, jednak raz w tygodniu dobrze jest porządnie wyszorować fronty.

Sprzątanie szafek
Sprzątanie szafek© Canva

Aby skutecznie pozbyć się problemu tłuszczu z szafek kuchennych, można użyć naturalnych środków czyszczących, takich jak woda z mydłem i sodą oczyszczoną. To prosty sposób, który pomoże przywrócić blask twoim meblom kuchennym. Wystarczy, że połączysz sodę oczyszczoną, wodę i mydło w proporcjach 1:2:1, aby stworzyć pastę. Następnie nałóż tę pastę na szafki wilgotną gąbką. Pozostaw na kilka minut, a potem dokładnie spłucz specyfik z powierzchni i wysusz ręcznikiem papierowym.

Jak uniknąć osadzania się tłuszczu?

Upewnij się, że masz odpowiednią wentylację w kuchni. Brak właściwej cyrkulacji powietrza może sprawić, że tłuszcz unoszący się w powietrzu osadzi się na różnych powierzchniach, w tym na szafkach. Podczas gotowania lub smażenia zawsze przykrywaj potrawy pokrywkami. Pomoże to zminimalizować rozprzestrzenianie się tłuszczu w powietrzu i jego osadzanie na meblach. Raz w tygodniu warto przetrzeć szafki wilgotną ściereczką, aby usunąć nagromadzony tłuszcz i inne zanieczyszczenia.

Gotowanie na parze- Pyszności
Gotowanie na parze- Pyszności© Licencjodawca

Rozważ gotowanie na parze lub grillowanie, co pozwoli zmniejszyć ilość tłuszczu unoszącego się w powietrzu podczas przygotowywania posiłków. Będzie czyściej i na dodatek zdrowiej.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także