NewsyPoszli do restauracji po rewolucjach Magdy Gessler. Jednym byli bardzo zaskoczeni

Poszli do restauracji po rewolucjach Magdy Gessler. Jednym byli bardzo zaskoczeni

Magda Gessler przeprowadziła rewolucję w "Malinówce" w 2013 roku - Pyszności; Fot. Instagram: Magda Gessler/YouTube: Check In - Klaudia i Michał (screenshot)
Magda Gessler przeprowadziła rewolucję w "Malinówce" w 2013 roku - Pyszności; Fot. Instagram: Magda Gessler/YouTube: Check In - Klaudia i Michał (screenshot)
18.07.2023 17:37, aktualizacja: 18.07.2023 17:49

Magda Gessler ma na koncie wiele udanych rewolucji. Do jednej z nich należy ta przeprowadzona w wiślanej "Malinówce". Od metamorfozy knajpy pod okiem znanej restauratorki minęło już 13 lat, a restauracja ta nadal cieszy się zainteresowaniem i doskonałą opinią. Klaudia i Michał z youtubowego kanału "Check In" postanowili zweryfikować, czy "Malinówka" to rzeczywiście jedna z najlepszych rewolucji Gessler.

Restauracja ta znajduje się w Wiśle w województwie śląskim. Nieprzerwanie działa od 2011 roku zarządzana przez właścicielkę Barbarę Wojciechowską. "Malinówka" była pierwszym lokalem w tej miejscowości, w którym przeprowadzono "Kuchenne Rewolucje".  Metamorfoza, jaką knajpa ta przeszła pod okiem Magdy Gessler, okazała się strzałem w dziesiątkę. Lokal bowiem do dzisiaj przyciąga tłumy.

Magda Gessler i jej udana rewolucja w Wiśle

W restauracji "Malinówka" Magda Gessler pojawiła się w 2013 roku. Po "Kuchennych Rewolucjach" knajpa zaczęła doskonale radzić sobie na gastronomicznym rynku. Goście wychwalają to miejsce, niemniej pochwał płynie od samej Gessler, która nierzadko wspominała o rewolucji w "Malinówce" jako o jednej z najbardziej udanych. Klaudia i Michał z kanału "Check In" postanowili sprawdzić, czy "Malinówka" zachwyci ich tak samo, jak znaną restauratorkę.

Magda Gessler uważa rewolucję w "Malinówce" za jedną z najbardziej udanych - Pyszności; Fot. YouTube: Check In - Klaudia i Michał (screenshot)
Magda Gessler uważa rewolucję w "Malinówce" za jedną z najbardziej udanych - Pyszności; Fot. YouTube: Check In - Klaudia i Michał (screenshot)

Sprawdzili "Malinówkę" po rewolucjach. Co ich zaskoczyło?

"Malinówka"serwuje regionalną kuchnię, a menu Magdy Gessler zawiera głównie wariacje na temat pstrąga. Na stole komentujących na początku pojawiła się zupa rybna z pulpetami (25 zł). Klaudia uczciwie przyznała, że porcja zupy była naprawdę spora, w smak zaskakujący - rybny, ale niezbyt intensywny. Całość bardzo wpisała się w jej podniebienie. Równie dobre noty otrzymała przystawka - kanapki z masłem chrzanowym i wędzonym pstrągiem (25 zł).

Na drugie danie Klaudia zamówiła smażonego pstrąga na klarowanym maśle z dodatkiem sosu z grzybami i orzechami (63 zł). To jedna z najczęściej polecanych pozycji w "Malinówce". Para zgodnie stwierdziła, że potrawa ta zasługuje na 10 punktów na 10. Michał zaś poprosił o kassler (wieprzowina, zapeklowana i podwędzona) z kapustą, ziemniakami i sosem chrzanowym (43 zł). W tym przypadku opinie były podobne. "Mistrzostwo" - podsumował mężczyzna.

Para zachwyciła się też smakiem tarty malinowo-orzechowej z sosem orzechowo-pomarańczowym oraz malinami (30 zł). Za całość łącznie zapłacili 228 zł (z napojami). Pod koniec odcinka zgodnie przyznali, że restauracja ta jest warta polecenia. A co zaskoczyło ich najbardziej?

- Dla mnie zaskakujące jest to, że minęło bardzo dużo czasu, 13 lat, a menu Magdy Gessler dalej jest dostępne i mamy tutaj dopisek, że ziemniaki purée są przygotowywane według przepisu Magdy Gessler - przyznała w nagraniu Klaudia z "Check In".
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także