PoradySposób przechowywania truskawek ma znaczenie. Ten trik wydłuży ich świeżość

Sposób przechowywania truskawek ma znaczenie. Ten trik wydłuży ich świeżość

Przechowywanie truskawek - Pyszności; Foto Canva.com
Przechowywanie truskawek - Pyszności; Foto Canva.com
22.06.2023 20:30

Sezon na truskawki w pełni. Te popularne polskie owoce są smaczne, tanie i jest ich dużo. Warto jednak zadbać o odpowiednie potraktowanie tych owoców. Istotne jest przechowywanie truskawek. Jak przechowywać świeże truskawki i co zrobić, by wydłużyć ich smak, świeżość i właściwości?

Po zakupie truskawek być może zastanawiasz się nad tym, co możesz zrobić, by zachować ich świeżość. To oczywiste, że nie jesteś w stanie zjeść wszystkiego od razu. W takiej sytuacji większość osób decyduje się na truskawkowe przetwory. Jeśli nie masz czasu na ich przygotowanie w danym dniu, to zadbaj o to, by zachowały świeżość przez możliwie długi okres czasu. Sposoby przechowywania truskawek są proste i nie wymagają specjalnych technik.

Truskawki — najpopularniejsze sezonowe owoce

Czas na sezonowe owoce jest o tyle wyjątkowy, że możesz wybierać spośród pełnych witamin i naprawdę smacznych owoców. Bez wątpienia, najpopularniejsze są truskawki. Sezon truskawek pozwala dostarczyć organizmowi witaminy C, a także takich składników, jak potas, magnez, mangan, fosfor, czy wapń. To również cenne źródło błonnika pokarmowego. Ze względu na ich właściwości, dobrze jest wiedzieć, jak przechowywać truskawki, by zachować ich naturalne bogactwo. Przechowywanie truskawek ma istotne znaczenie. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które należy zastosować tuż po zakupie truskawek.

Truskawki - Pyszności; Foto pexels.com
Truskawki - Pyszności; Foto pexels.com

Czy trzeba myć truskawki po zakupie?

Truskawki to naprawdę smaczne owoce. Aby móc zachwycać się ich smakiem możliwie jak najdłużej, dobrze jest zadbać o właściwe przechowywanie truskawek. W pierwszej kolejności należy sobie odpowiedzieć na pytanie, w którym momencie należy umyć truskawki. Kiedy powinno się myć truskawki? Aby uniknąć natychmiastowego psucia po przywiezieniu ich do domu, istnieje ważna zasada — należy je myć tuż przed spożyciem. Jeśli pozostaną umyte przez dłuższy czas, mogą zacząć się psuć. Ważne jest również, aby po umyciu nie umieszczać ich w lodówce.

Mycie truskawek - Pyszności; Foto Canva.com
Mycie truskawek - Pyszności; Foto Canva.com

Przechowywanie truskawek — o czym pamiętać i jaki patent zastosować?

Po przyniesieniu truskawek do domu należy natychmiast wyjąć je z worka foliowego. Najlepiej jest użyć durszlaka lub rozłożyć je na talerzu, aby miały swobodę. Ważne jest, aby nie były przyciśnięte, zgniecione i miały dostęp do powietrza. Szypułki powinny być odrywane dopiero przed przygotowaniem truskawek. Pozostawienie ich obranych spowoduje, że szybciej się zepsują. Jeśli nie planuje się natychmiastowego spożycia ani przygotowania truskawek po ich przywiezieniu do domu, można je przechowywać w lodówce. W tym przypadku nie należy ich myć ani odcinać szypułek — należy to zrobić dopiero przed ich spożyciem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także