PoradyPrzekrój cytrynę i posyp. Posmarujesz płytę indukcyjną, a przypalenia i brud znikną bez szorowania

Przekrój cytrynę i posyp. Posmarujesz płytę indukcyjną, a przypalenia i brud znikną bez szorowania

Wetrzyj w płytę indukcyjną. Będzie jak nowa.
Wetrzyj w płytę indukcyjną. Będzie jak nowa.
Źródło zdjęć: © Archiwum prywatne
22.08.2023 13:21

Na twojej płycie indukcyjnej pojawiły się plamy i przypalenia, które nie schodzą nawet przy mocnym szorowaniu? Mamy na to sposób. Wystarczy, że zaopatrzysz się w jeden... owoc.

Powierzchnia płyty indukcyjnej wykonana jest z ceramiki lub szkła. Nie można czyścić jej popularnym druciakiem czy szorstką gąbką, ponieważ w szybkim czasie pojawią się na niej nieestetyczne rysy, a nawet pęknięcia.

Czym więc czyścić płytę indukcyjną, aby pozbyć się z niej przypaleń i jednocześnie, nie uszkodzić powierzchni? Potrzebujesz zaledwie dwóch rzeczy. Jedną z nich z pewnością znajdziesz w swojej kuchennej szafce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przekrój na pół i posyp solą. Tak pozbędziesz się plam z płyty indukcyjnej

Wbrew pozorom, nie potrzebujesz drogich preparatów dedykowanych kuchenkom indukcyjnym. Produkty, które w bezpieczny sposób pozbędą się zanieczyszczeń, masz już w domu. To cytryna i soda oczyszczona. Kwas cytrynowy w połączeniu z sodą rozpuści plamy w skuteczny sposób, o czym przekonuje tiktokerka publikująca jako Yagmuronerr.

Jak to zrobić? Cytrynę przekrój na pół, a następnie, posyp ją obficie sodą oczyszczoną. Przetrzyj owocem całą powierzchnię płyty. Plamy i przypalenia stopniowo zaczną znikać. Uporczywe przypalenia możesz posypać większą ilością sody i skropić ją sokiem z cytryny. Powstałą pastę pozostaw na płycie przez 15 minut. Po kwadransie zetrzyj ją za pomocą miękkiej, wilgotnej ściereczki. Na końcu, wytrzyj ją do sucha papierem. Płyta będzie jak nowa.

Jeśli nie masz w domu cytryny, równie dobrze możesz użyć samej sody. Niewielką ilość wysyp na wilgotną gąbkę i polej ją odrobiną płynu do mycia naczyń. Wetrzyj pastę w płytę i pozostaw na przynajmniej 10 minut. Po tym czasie zetrzyj pastę mokrą szmatką.

Wetrzyj w rozgrzany piekarnik. Przypalenia znikną w mgnieniu oka

Ten sam patent możesz wykorzystać do wyczyszczenia piekarnika. Najlepiej jest zrobić to wtedy, kiedy jest rozgrzany, tuż po pieczeniu. Wewnętrzną część drzwiczek posyp obficie sodą oczyszczoną. Cytrynę przekrój na pół i dociśnij ją do gorących drzwiczek. Przecieraj dopóty, dopóki nie zauważysz, że wszystkie plamy zniknęły. Na końcu, usuń pastę za pomocą wilgotnej ściereczki. Drzwiczki będą jak nowe.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także