Newsy12 gigantycznych dań, które pobiły Rekord Guinnes'a. Jeden z nich powstał w Polsce!

12 gigantycznych dań, które pobiły Rekord Guinnes'a. Jeden z nich powstał w Polsce!

12 gigantycznych dań, które pobiły Rekord Guinnes'a. Jeden z nich powstał w Polsce!
Ewa
22.04.2022 11:40, aktualizacja: 22.04.2022 15:25

Widelce w dłoń! Ostrzegamy, że można zgłodnieć, chociaż do takich konkurencji nie wystarczyłby jeden żołądek.

#1 Największy obraz z filiżanek kawy

Ile kubków kawy dziennie wypijasz? Jedno jest pewne, kofeiny podczas tworzenia tego obrazu nikomu nie zabrakło.

#2 Jedzenie klopsików na czas

Umówmy się, klopsiki z Ikei zasłużyły sobie na miano kultowych. Podczas kręcenia programu telewizyjnego na Brooklynie w Nowym Jorku Kobayashi zjadł 29 klopsików w wyznaczonym czasie 60 sekund, pobijając rekord największej ilości klopsików zjedzonych w ciągu minuty. A jaki jest Wasz najwyższy wynik?

#3 Pizza której nie zabraknie

Siedzicie sobie ze znajomymi przy stole, zostaje ostatni kawałek, każdy ma na niego ochotę, ale nikt po niego nie chwyci. Z tą pizzą nie byłoby takiego problemu. Mierzyła 1,261.65 m² i została przygotowana oczywiście we Włoszech.

#4 Najwięcej pierogów ulepionych w jedną godzinę

Dumny rekord należy do...Polaków. I chociaż niejedna babcia mogłabym konkurować to aktualnie oficjalny, najwyższy wynik wynosi 1 066 sztuk ugotowanych i gotowych do wydania pierogów w ciągu 60 minut. Po prostu WOW!

#5 Najcięższy ogórek

Ogórki kojarzą nam się z małymi, gruntowymi ogóreczkami, zamkniętymi często w słoikach. W jednym z brytyjskich ogrodów udało się jednak wyhodować okaz ważący prawie 13 kg! Ciekawe, jaki nawóz tam stosują?

Co powstanie z 120 kg kaszubskich truskawek, 12 kg cukru i 1 l soku z cytryny? Rekord Polski w kategorii "Największa Konfitura Owocowa"!

#7 Najdłuższy hotdog

Ponad 200 metrów parówki z bułką. Tym zdecydowanie można się najeść. I to na pewno nie raz!

#8 Największe ciasto dyniowe na świecie

Ważyło ponad 1,5 tony i mierzyło 6m średnicy. Wyobraź sobie ile dyni musiało zostać wykorzystanej, żeby wypełnić ten placek!

#9 Największy kotlet schabowy

Król niedzielnych obiadów u mamy jest tylko jeden: schabowy! Rekord Polski na największego schabowego wynosi obecnie całe 62 kilogramy. Średnica wynosiła aż 157 cm! Tym kotletem najadał się na pewno nie tylko jedna rodzina.

Relację z tego wydarzenia przeprowadził portal eGarwolin. Ten kotlet naprawdę wygląda imponująco.

#10 Najdroższy sernik

Po obiedzie czas na deser. Może serniczka? Ten ze zdjęcia sprzedał się za ponad 4500$, czyli prawie 17 000 złotych! Na cenę na pewno wpłynęły składniki: bawola ricotta, białe trufle i złote liście. Wydalibyście tyle na sernik?

#11 Najwięcej brukselek zjedzonych w minutę

Aktualnie, rekord wynosi 31 sztuk. Mało? Dla utrudnienia, brukselki musiałby być podnoszone pojedynczo, przy pomocy wykałaczki. Niektórzy lubią utrudniać sobie życie!

#12 Najdłuższy makaron

Gdyby taka nitka zagościła w "Zakochanym Kundlu" na pewno sama bajka trwałaby o wiele dłużej. 3 km makaron powstał w Chinach i od 2017 roku gości w Księdze Rekordów Guinessa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także