PrzepisDietaSchudł 7 kg w 12 dni. Lekarz ujawnia, jak naprawdę wygląda jego dieta

Schudł 7 kg w 12 dni. Lekarz ujawnia, jak naprawdę wygląda jego dieta

Lekarz o swojej metodzie na odchudzanie
Lekarz o swojej metodzie na odchudzanie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | yanik88

13.01.2024 15:21, aktual.: 13.01.2024 22:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lekarz Christian Schulze chciał oddać skok ze spadochronem. Niestety pierwsze podejście spaliło na panewce, gdyż przeszkodziła mu w tym waga. Postanowił więc zrzucić zbędne kilogramy i tego samego dnia rozpoczął swój własny program odchudzający. Dzięki niemu zgubił aż 7 kg w 12 dni.

Lekarzowi z Winterburga na drodze do realizacji marzenia, jakim był skok ze spadochronem, stanęła... spora nadwaga. Ważył wtedy bowiem ok. 108 kg, więc sprzęt mógłby nie wytrzymać jego ciężaru. Dr Schulze nie dał jednak za wygraną i zdecydował się przejść na dietę. Zmiana stylu życia spowodowała, że w niespełna 2 tygodnie zrzucił aż 7 kg.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Lekarz schudł 7 kg w 12 dni. Jak tego dokonał?

Najciekawsze jest to, że medyk wcale nie obciął spożywanych kalorii w radykalny sposób. Jak mówi, po prostu ograniczył kilka produktów. Na pierwszy ogień poszło uwielbiane przez niego cappuccino, które nie jest bardzo kaloryczne, ale powoduje znaczny wyrzut insuliny. Zastąpił je zwykłą kawą, bez żadnych dodatków.

— Ograniczyłem też nieco węglowodany, rezygnując z makaronu i jedząc ziemniaki lub ryż, kiedy tylko mogę, ale głównie spożywam warzywa i mięso. Jadłem też mniej owoców (ze względu na fruktozę), zastąpiłem je marchewką oraz papryką - powiedział w wywiadzie dla "Die Welt".
Lekarz był na ciekawej diecie
Lekarz był na ciekawej diecie© Pixabay

Ponadto lekarz pił 3-4 litry wody dziennie, a także zaczął dietę IF, czyli okresowy post 16:8. Oznacza to, że przez 16 godzin nie jadł nic, a posiłki rozłożył na pozostałe 8. Oprócz tego dwa razy w tygodniu chodził na siłownię. Tam zazwyczaj robił trening wytrzymałościowy lub siłowy.

— Dla przykładu: trenowałem spinning, czyli jazdę na rowerze na siłowni po 30 min. przy 250 watach i wysokim tętnie, które w moim wypadku wynosi od 130 do 140 uderzeń na minutę — tłumaczył.

Co ciekawe, medyk po roku stosowania swojego planu odchudzania zrzucił 10 kg, a po ponad dwóch latach od podjęcia decyzji o zmianie stylu życia — waży 20 kg mniej.

Dlaczego ludzie nie chudną?

Na to dr Christian Schulze też ma całkiem logiczną odpowiedź. Ludzie trenują swobodnie i praktycznie się nie męczą. Po takim treningu często sięgają po kaloryczne przekąski lub napoje. Zazwyczaj one mają o wiele więcej kalorii niż to, co zgubili podczas ćwiczeń. Jak podkreśla lekarz, ludzie mają tendencję do przeceniania energii, jaką spalili podczas wysiłku fizycznego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także