PoradyZdradzamy 3 tanie, proste i skuteczne metody na olśniewająco czystą lodówkę. Będzie błyszczeć jak nowa

Zdradzamy 3 tanie, proste i skuteczne metody na olśniewająco czystą lodówkę. Będzie błyszczeć jak nowa

Zdradzamy 3 tanie, proste i skuteczne metody na olśniewająco czystą lodówkę. Będzie błyszczeć jak nowa
Paulina

25.08.2022 16:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czysta lodówka to podstawa, jeśli chcemy, by nasza żywności i produkty, które w niej przechowujemy były bezpieczne. Możemy wyczyścić ją na kilka prostych sposobów. Na dodatek nie będzie kosztować nas to zbyt wiele. Lepiej unikać silnych detergentów, dodatkowo takich o mocnym zapachu. Wszystko to może mieć negatywny wpływ na jedzenie, które tam przechowujemy. Zobacz nasze skuteczne metody na czystą lodówkę!

Zwykle najlepszym i najbardziej sprawdzonym sposobem są podstawowe produkty. Zaliczamy do nich wodę, ocet, sodę, sok z cytryny i ostatecznie płyn do mycia naczyń. Zaopatrz się w te produkty przy najbliższych zakupach, chociaż to takie podstawy, że większość z nas może posiadać je w domu.

Obraz

Skuteczne metody na czystą lodówkę - użyj octu

Mycie lodówki zacznij od wyjęcia z niej wszystkich produktów i odłączenia jej od prądu. Teraz czas na czyszczenie tego sprzętu. Przygotuj letnią wodę i ocet. Połącz te składniki w proporcji 1:1. W tak przygotowanym roztworze nasącz octem szmatkę. Przetrzyj dokładnie wszystkie półki i ścianki lodówki. Po takim czyszczeniu możesz jeszcze raz przetrzeć lodówkę już zwykłą wodą. Ten sposób czyszczenia lodówki jest bardzo bezpieczny i niedrogi.

Źródło: google.pl
Źródło: google.pl

Woda z sodą

Soda to produkt niezastąpiony w naszej kuchni. Nada się nie tylko do pieczenia ciast, ale również sprzątania. Wystarczy, że rozpuścisz 1 łyżeczkę sody w wodzie i namoczysz w tym roztworze gąbkę. Taki płyn z łatwością doszoruje bród w twojej lodówce. Przetrzyj dokładnie każdy zakamarek. Jeśli lodówkę jest bardzo brudna, regularnie wymieniaj wodę.

Wyciskanie cytryny - Pyszności; Foto: Canva.com
Wyciskanie cytryny - Pyszności; Foto: Canva.com

Woda z sokiem z cytryny

Lubisz świeży zapach w swojej lodówce? Mamy na to sposób. Wystarczy, że do wody dodasz wyciśnięty sok z cytryny. Ten sposób sprawdzi się szczególnie, wtedy kiedy twoja lodówka nie jest tak bardzo brudna, a potrzebuje jedynie odświeżenia. Po takim odświeżeniu nie zamykaj lodówki, dopóki ona nie wyschnie. Kiedy lodówka schnie, możesz przejrzeć wszystkie produkty, wyrzuć te, które się popsuły lub są nieświeże. Czyszczenie lodówki to dobry moment na takie porządki.

Po porządkach czas na przygotowanie pysznego obiadu, czyli pieczoną szynkę z warzywami:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także