NewsyKupiła mrożony bukiet warzyw, ugotowała i omal nie zemdlała. W kalafiorze był ślimak

Kupiła mrożony bukiet warzyw, ugotowała i omal nie zemdlała. W kalafiorze był ślimak

Ślimak w kalafiorze- Pyszności, źródło Canva
Ślimak w kalafiorze- Pyszności, źródło Canva
Ewa
05.05.2023 14:55, aktualizacja: 05.05.2023 15:44

Klientka popularnej sieci supermarketów w Australii znalazła w mrożonych warzywach nietypowy dodatek. Ślimak w kalafiorze spowodował niemałe zaskoczenie.

O pieniądzach w rogalikach, żetonach z Pokemonami w paluszkach i kodach rabatowych w chipsach już wszyscy słyszeli. Chociaż takie bonusy są jak najbardziej pożądane, to w opakowaniach znaleźć można czasem coś kompletnie zbędnego i nieprzewidzianego. Klientka sklepu Woolworths podzieliła się w sieci nietypowym znaleziskiem. Zdecydowanie nie było to celowy zabieg producenta.

Ślimak w kalafiorze

Ash, mama 8-miesięcznego malucha, często kupowała w supermarkecie mrożone warzywa, które wykorzystywała później do rozszerzania diety swojego dziecka. Po otworzeniu paczki z mrożonym kalafiorem i brokułem odkryła, że w środku znalazło się coś, czego zdecydowanie nie powinno tam być. Wśród różyczek warzyw, na dnie opakowania, znajdował się ślimak.

Ślimak w kalafiorze- Pyszności, źródło: Facebook
Ślimak w kalafiorze- Pyszności, źródło: Facebook

W rozmowie z 7NEWS.com.au młoda mama powiedziała, że już zdążyła zaserwować swojemu dziecko kilka warzyw, zanim znalazła ślimaka na jednym z kawałków kalafiora. Niepokojące znalezisko skłoniło Ash do zgłoszenia całej sprawy w supermarkecie i poinformowania mediów. Kobieta pilnie zaczęła monitorować stan zdrowia syna pod kątem wystąpienia jakichkolwiek objawów i dolegliwości w kilka godzin po posiłku.

Spożywanie ślimaków może powodować zapalenie opon mózgowych i uszkodzenie mózgu oraz wiele innych poważnych chorób. Spędzę teraz noc uważnie obserwując moje dziecko pod kątem oznak choroby - relacjonowała kobieta.

Sieć od razu zareagowała

Rzecznik sieci odpowiedział, że niemiłe doświadczenie matki jest tylko incydentem i nie dostali innych niepokojących informacji.

W Woolworths bardzo poważnie traktujemy bezpieczeństwo i jakość żywności. Jesteśmy świadomi zgłoszenia klienta i śledzimy tę sprawę z naszym dostawcą mrożonych warzyw. Wydaje się, że jest to odosobniony incydent, ponieważ nie jesteśmy świadomi żadnych dalszych doniesień o podobnym charakterze dotyczących mrożonych produktów warzywnych w tym czasie – powiedział rzecznik.
Mrożone brokuły i kalafiory- Pyszności, źródło: Facebook
Mrożone brokuły i kalafiory- Pyszności, źródło: Facebook

W odpowiedzi na reklamację zaoferowano zwrot pieniędzy oraz dodatkowy kupon na zakupy. Ash nie była jednak usatysfakcjonowana rozwiązaniem swojego problemu. Znalazłeś kiedyś podobny "dodatek" w zapakowanym produkcie?

Jeśli nie wiesz, co przygotować na obiad, to sięgnij po przepis na szwedzkie klopsiki w sosie. Znajdziesz go na naszym kanale wideo:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także