PrzepisZawsze trzyma spinacze w kuchni. Śmiałam się dopóki nie pokazała, co z nimi robi

Zawsze trzyma spinacze w kuchni. Śmiałam się dopóki nie pokazała, co z nimi robi

TikTok
TikTok
Ewa
19.04.2023 11:19, aktualizacja: 19.04.2023 11:33

Chociaż spinacze kojarzą się głównie z łazienką i wieszaniem prania, to w kuchni również będą nieocenionym gadżetem. Zobacz, jak je wykorzystać.

W naszych domach aż roi się od praktycznych gadżetów, które mają szerokie zastosowanie i potrafią skutecznie ułatwić pracę. Jednym z nich są popularne klamerki do prania. Ich obecność w kuchni jest nieoceniona, więc warto trzymać kilka w szufladzie. Mają o wiele więcej sposobów użycia, niż mogłoby się wydawać. Dzięki nim pozbędziesz się jednego problemu i ułatwisz sobie codzienne gotowanie.

Spinacze w kuchni

Podczas przygotowywania posiłków wystarczy tylko krótki moment nieuwagi, aby przypadkowo zgubić łyżkę do mieszania lub upuścić widelec do garnka. Na szczęście istnieje łatwe i tanie rozwiązanie, które może nam pomóc w takiej sytuacji. Kluczową rzeczą, która uratuje nas z kłopotów, jest klamerka od bielizny. Spinacz należy umieścić na łyżce, którą wykorzystujemy do mieszania potrawy. Powstanie dzięki temu "haczyk", który utrzyma sztućce na powierzchni. Koniec z wyławianiem i ryzykowaniem oparzeniem. Jeszcze jednym trikiem jest umieszczenie dwóch klamerek na krawędzi garnka i złączenie ich w taki sposób, aby powstał uchwyt na sztućce. Dzięki temu nie tylko unikniemy upuszczania ich do środka, ale również nie będą się one nagrzewać, co ułatwi ich trzymanie. Lepiej jest sięgnąć po drewniane spinacze, ponieważ wysoka temperatura może zdeformować klamerki wykonane z plastiku

Klamerki przydatne są również wtedy, gdy zabierasz się za pieczenie ciasta. Podczas wlewania masy do blaszki papier do pieczenia lubi uciekać i zawijać się do środka. I tutaj znów przychodzą z pomocą mali bohaterowie. Przypnij do brzegów blaszki papier przy pomocy klamerek i wlewaj ciasto bez żadnych obaw.

Kreatywność to podstawa

Spinacze możesz również użyć do zamykania przypraw i innych opakowań. Możesz je również wykorzystać do stworzenia domowej galerii zdjęć na sznurku czy też oznaczenia plączących się kabli. Domowe sprzęt skrywają o wiele więcej zastosowań, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Nawet zwykła, drewniana łyżka lub łopatka uchronią cię przed bałaganem- połóż ją na garnku, a unikniesz kipiącej wody, która pobrudzi kuchenkę. Zwinięta w kulkę folia aluminiowa pomoże doczyścić garnek. Pomysłów jest naprawdę sporo, a całą masę znajdziesz na naszej stronie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także