NewsySpokojna i opanowana. Magda Gessler nie zawsze krzyczała i tłukła naczynia

Spokojna i opanowana. Magda Gessler nie zawsze krzyczała i tłukła naczynia

Magda Gessler - Pyszności; foto: YouTube: PiotrexArchiwum2 oraz Facebook: Magda Gessler
Magda Gessler - Pyszności; foto: YouTube: PiotrexArchiwum2 oraz Facebook: Magda Gessler
26.04.2023 10:41

Wśród braci kucharskiej krąży takie powiedzenie: gastronomia zmienia ludzi. Czy to właśnie ten efekt spowodował, że Magda Gessler sprzed 27 lat jest... nie do poznania? Archiwalny filmik z królową polskiej sceny kulinarnej spowodował u nas niemały szok. Opanowana? Spokojna? Rzeczowa? Czy to na pewno ta słynna Magda Gessler?

Magda Gessler nie kojarzy się jedynie z niezwykłą pasją do gotowania i burzą kręconych blond włosów. Do legendy przeszedł też już jej ostry charakterek. Rzucanie mięsem (dosłownie i w przenośni), pyskówki, tłuczone talerze, wściekłe spojrzenia i łzy w oczach rozsierdzonych właścicieli restauracji, w których Gessler przeprowadzała "Kuchenne rewolucje", to stały obraz wpisany w show z udziałem słynnej kucharki.

Magda Gessler - Pyszności; foto: YouTube: PiotrexArchiwum2
Magda Gessler - Pyszności; foto: YouTube: PiotrexArchiwum2

Jak się jednak okazuje, Magda Gessler nie zawsze wykazywała się taką krewkością. I chociaż wigoru już wtedy było w niej sporo, to na nagraniu sprzed 27 lat widzimy, że towarzyszył mu jednocześnie spokój i opanowanie. Pytanie więc brzmi: co tak bardzo zmieniło słynną restauratorkę? Czy to po prostu długoletni, gastronomiczny staż nadszarpnął jej pokłady cierpliwości, których aktualnie — bądźmy szczerzy — jest już naprawdę niewiele?

Magda Gessler 27 lat temu

Nagranie z młodszą o niemal trzy dekady Magdą Gessler pochodzi z archiwalnego programu Polsatu "Smakosze i rozkosze". W nim, pod okiem szefa kuchni, jeszcze nie tak rozpoznawalna jak dzisiaj restauratorka przygotowywała napoleonki z sandacza z sosem beszamelowym i kurkami. Gwiazda sztuki kulinarnej sprzed 27 lat jest absolutną oazą spokoju. Można wręcz powiedzieć, że jedyne, co łączy ją z "dzisiejszą Magdą Gessler" to nazwisko i charakterystyczne włosy.

Wartą odnotowania jest również duża wiedza, jaką prezentuje na nagraniu restauratorka. Ponieważ były to jeszcze czasy, w których "show za wszelką cenę" nie był jeszcze w modzie, można dostrzec, że Magda Gessler rzeczywiście ma arkana kulinarne w małym palcu. To z kolei rodzi pytanie, czy to na pewno restauratorka się zmieniła? Czy może... formuła programów telewizyjnych? Obejrzyj nagranie z Gessler i sam oceń, skąd wzięła się tak olbrzymia zmiana stylu kucharki.

Zobacz przepis na drobiowe roladki fajitas ze szparagami:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także