NewsyStaruszkowie wszczęli awanturę w restauracji. Zaatakowali obsługę, ale najgorsze stało się później

Staruszkowie wszczęli awanturę w restauracji. Zaatakowali obsługę, ale najgorsze stało się później

Awantura w restauracji w Gorzowie - Pyszności; foto: Facebook: Sofra Anadolu
Awantura w restauracji w Gorzowie - Pyszności; foto: Facebook: Sofra Anadolu

03.05.2023 15:00

Pewna starsza para dała niezły przykład tego, jak nie powinno się zachowywać w restauracji. To, co wydarzyło się w gorzowskim lokalu to prawdziwy szczyt impertynencji. Awantura w restauracji, o której poinformowali poprzez Facebooka właściciele, z całą pewnością zapisze się w pamięci pracowników na bardzo długo. Sam opis sytuacji sprawia, że czujemy się wręcz zażenowani. 

W pewnej popularnej serii reklam wprowadzone zostało hasło "głodny nie jesteś sobą". Czy to rzeczywiście burczenie w brzuchu stało za skandalicznym zachowaniem, jakiego dopuścili się staruszkowie w restauracji "Sofra Anadolu" w Gorzowie? Jeśli tak, to oboje już nigdy więcej nie powinni wychodzić na miasto z pustymi żołądkami. To, co nawyrabiali przy kasie, przechodzi ludzkie pojęcie. A całe zajście zostało spowodowane "długim" oczekiwaniem na jedzenie.

awantura w restauracji w Gorzowie - Pyszności; foto: Facebook: Sofra Anadolu
awantura w restauracji w Gorzowie - Pyszności; foto: Facebook: Sofra Anadolu

Awantura w restauracji

29 kwietnia do tureckiej restauracji "Sofra Anadolu" weszło dwoje starszych ludzi. Usiedli przy stoliku, zamówili napoje i dania z grilla. To, co wydarzyło się później, zostało opisane przez właścicieli lokalu w ich poruszającym wpisie na Facebooku.

Po 6 minutach od złożenia zamówienia, zaczepiali obsługę, pytając dlaczego tak długo, a po dokładnie 9 minutach podeszli do baru, Pani oburzona, stwierdziła, że w domu smaży takie danie w 5 minut i nie będzie dłużej czekać, żąda zwrotu gotówki.

- czytamy relacje z "Sofra Anadolu". Dalej dowiadujemy się, że pieniądze za zamówione posiłki zostały staruszkom zwrócone. Kelnerka odmówiła jednak oddania pieniędzy za wypite już przez awanturniczą parę napoje. To właśnie wtedy rozpoczęła się prawdziwa zadyma. Nie obyło się bez krzyków, rasistowskich uwag, a w ruch poszła nawet butelka z piciem.

Złośliwa i nie zadowolona z rozwoju sytuacji klientka wylała napój na nasze sprzęty barowe (kasa, terminal i bonownik) obrażając naszą załogę, a Tureckich pracowników wyzywając od "brudasów i czarnuchow".

Reakcja właścicieli

Awantura w restauracji została wywołana rzekomym długim czasem oczekiwania na jedzenie - Pyszności; foto: Facebook: Sofra Anadolu
Awantura w restauracji została wywołana rzekomym długim czasem oczekiwania na jedzenie - Pyszności; foto: Facebook: Sofra Anadolu

Awantura w restauracji w Gorzowie spotkała się z twardą reakcją właścicieli, którzy udostępnili na Facebooku fragment nagrania z kamer (z zasłoniętymi twarzami staruszków) i zaapelowali do świadków tego zdarzenia o zgłoszenie się i pomoc. Zauważyli również, że przykre zajście nie było niczym sprowokowane, a czas oczekiwania na jedzenie nie różnił się od standardu każdej innej restauracji.

Jako właściciele restauracji, zaznaczamy że nie pozwolimy traktować w ten sposób naszych pracowników.Nasza mała Sofrankowa społeczność zyje jak rodzina i każdemu z tej grupy, niezależnie od narodowości, należy się szacunek.

- czytamy w końcówce wpisu na facebookowym profilu "Sofra Anadolu". Reakcja internautów nie pozostawia złudzeń, że zachowanie staruszków wykraczało poza wszelkie rozumienie kultury i dobrych obyczajów. W komentarzach widać duże emocje, wyrazy oburzenia i solidarności z pracownikami tureckiej restauracji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także