NewsyTak ubrała się do restauracji. Obsługa od razu zareagowała

Tak ubrała się do restauracji. Obsługa od razu zareagowała

Tiktokerka żali się na pracowników restauracji
Tiktokerka żali się na pracowników restauracji
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Instagram.com

16.08.2023 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ekskluzywna restauracja rządzi się własnymi prawami. Trzeba odpowiednio się ubrać, bo inaczej nawet tam nie wejdziemy. Znana tiktokerka wybrała się do takiego lokalu i złamała dress code. Obsługa musiała interweniować.

Każdy z nas wie, że do różnych miejsc trzeba odpowiednio się ubrać. Do urzędu, szkoły, pracy lub kościoła nie ubierzemy się w luźne i byle jakie ubrania. Podobnie jest z ekskluzywnymi restauracjami. Czasem może przytrafić nam się mniejszy lub większy błąd. Dowodem na to jest historia pewnej tiktokerki Slayraslaye, która wybrała się do lokalu, gdzie obowiązywał dress code.

Restauracja - jak się ubrać?

W większości lokali nie ma umówionego dress code'u. Możemy przyjść do nich w dresie, sukience lub garniturze. Tutaj nie musimy za bardzo zastanawiać się nad tym, jak powinniśmy się ubierać. Jeśli chodzi o eleganckie restauracje, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Musimy założyć odpowiednie ubrania. Inaczej możemy zostać wyproszeni z lokalu lub poproszeni o zakrycie się. Podobną sytuację miała tiktokerka, która ubrała się nieodpowiednio.


Od razu przy wejściu zainterweniowała obsługa, która poinformowała ją, że złamała zasady. Na szczęście kobieta nie musiała opuszczać restauracji. Dostała szal, którym mogła się zakryć.

Jak była ubrana, że pracownicy restauracji zareagowali?

Krótki top od razu przykuł uwagę pracowników restauracji. Odsłaniał jej brzuch i miał dość duży dekolt. Obsługa uznała, że taki ubiór to przesada. Tiktokerka opowiedziała o tym, a pod filmikiem powstała istna burza. Fani ochoczo komentowali viralowe wideo.

"Restauracja w UK ma dress code? Nigdy nie doświadczyłam tego w żadnej restauracji w Europie" - dodała inna komentująca.
"To dziwny pomysł, by nosić formalne stroje w restauracjach" - czytamy w kolejnym komentarzu.

Pojawiły się też głosy, że zasady dotyczące ubioru nie są niczym dziwnym. W eleganckich restauracjach jest to całkowita norma:

"Dlaczego wszyscy tak bardzo denerwują się dress codem? Jeśli idę do eleganckiej restauracji, nie chciałbym, żeby drugi gość wyglądał, jakby był w klubie".
Restauracja
Restauracja© pexels
Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także