Ten deser borówkowy robi prawdziwą furorę. Jest delikatny jak obłoczek
Im wyższa temperatura za oknem, tym mniejsza ochota na pieczenie ciasta. Dlatego na "czerwcówkę" o wiele lepiej sprawdzą pianki i desery, które nie wymagają odpalania piekarnika. Na porcję lekkiego ciasta z borówkami każdy chętnie się skusi.
Piankowe desery to hit nadchodzącego lata. Są banalne do przygotowania i można je zrobić w wielu różnych wariantach. Jeśli masz ochotę na coś naprawdę lekkiego, w składnikach uwzględnij jogurt grecki. Przebieraj w galaretkach i owocowych dodatkach, aby zmienić kolor deseru lub stworzyć fantazyjne warstwy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Deserki z brzoskwiniami w pucharkach – bez piekarnika, bez stresu, przepyszne!
Przepis na ciasto bez pieczenia z borówkami
Do deseru kup więcej borówek, aby pozostały do dekoracji. Ciasto możesz dodatkowo przykryć polewą z roztopionej białej lub mlecznej czekolady.
Składniki:
- 160 g herbatników,
- 100 g roztopionego masła,
- 3 galaretki owocowe, na przykład malinowe lub truskawkowe,
- 1 szklanka wrzątku,
- 400 ml śmietanki 36 proc,
- 300 g serka mascarpone,
- 300 g borówek amerykańskich.
Sposób przygotowania:
- Herbatniki zmiksuj w blenderze na piasek i wymieszaj z roztopionym masłem. Powstałą masą wylep dno tortownicy o średnicy 22-24 cm i wstaw do zamrażarki.
- W szklance z wrzątkiem dokładnie rozmieszaj wszystkie trzy galaretki i odstaw do przestygnięcia.
- Borówki zmiksuj blenderem na papkę.
- W dużej misce ubij śmietanę z serkiem mascarpone, po czym wymieszaj z przestudzoną galaretką i borówkami.
- Wyjmij spód z zamrażarki i przykryj masą borówkową. Wstaw do lodówki na co najmniej 2 godziny.