NewsyWeszła do restauracji w nieodpowiednim stroju. Obsługa natychmiast zareagowała

Weszła do restauracji w nieodpowiednim stroju. Obsługa natychmiast zareagowała

Adobe Stock
Adobe Stock
18.03.2023 10:34

Okazuje się, że ubiór w restauracji jest tak samo ważny, jak wszelkie zasady savoir-vivre, które obowiązują przy stole i w trakcie spożywania posiłku. W niektórych lokalach obowiązuje specjalny dress code wobec klientów. O tym, jak się nie ubierać, przekonała się ostatnio pewna tiktokerka.

Odpowiedni ubiór w restauracji - dlaczego jest tak ważny?

Normą jest, że do wielu miejsc publicznych wymagany jest odpowiedni ubiór. W przypadku restauracji, warto podkreślić, że im bardziej ekskluzywne jest dane miejsce, tym bardziej przestrzegane są wszelkie normy, związane z ubiorem i zachowaniem klientów. W niektórych przypadkach jest to nie do końca respektowane. Świetnym przykładem jest tu polskie morze, nad którym zdarza się, że wypoczywając turyści, przychodzą po posiłek do lokalu w bikini lub w samych kąpielówkach.

Restauracja - Pyszności; Foto: Canva
Restauracja - Pyszności; Foto: Canva

Niewłaściwy ubiór w restauracji to dość powszechny błąd, który może popełnić każdy. Przekonała się o tym pewna tiktokerka o pseudonimie Slayraslaye, która postanowiła się wybrać do jednego z popularnych i bardziej ekskluzywnych lokali. Miejsce, które zdecydowała się odwiedzić, miało jednak pewne zasady. Obsługa, która zobaczyła ją w dresie i topie, postanowiła zainterweniować.

Jak zareagowała obsługa na ubiór klientki?

Elementem, który przykuł uwagę obsługi, był krótki top. Odsłaniał on dekolt oraz brzuch, co odebrano jako naruszenie zasad, obowiązujących w lokalu. Pod materiałem opublikowanym przez tiktokerkę rozgorzała burzliwa dyskusja. Niektórzy skrytykowali jej ubiór w restauracji.

Ubiór - Pyszności; Foto Canva.com
Ubiór - Pyszności; Foto Canva.com

Obsługa restauracji zareagowała w odpowiedni sposób. Tiktokerka otrzymała szal, którym mogła się nakryć i następnie zamówiła swój obiad.

Niektórzy internauci nie kryli oburzenia:

Dlaczego wszyscy tak się denerwują dresscode? Jeśli pójdę do eleganckiej restauracji, nie chciałabym, aby drugi gość wyglądał tak, jakby był w klubie

- oznajmiła jedna z komentujących.

Kolejny fan tiktokerki stwierdził, że niektóre osoby w restauracji są po prostu niedoinformowane:

Dlaczego wszyscy są tak niedoinformowani? Dresscodes stosuje się w wysokiej klasy restauracjach, aby zachować pewien poziom prestiżu i klasy

A jakie jest twoje zdanie na temat ubioru w restauracji? Czy dresscode powinien obowiązywać w każdym tego typu miejscu?

Na naszym kanale YouTube znajdziesz przepis na szybki obiad z łososiem:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także