PoradyWeź cytrynę i goździki. Pomogą uporać się z uciążliwym letnim problemem

Weź cytrynę i goździki. Pomogą uporać się z uciążliwym letnim problemem

Cytryna, goździki i domowy problem z głowy - Pyszności; foto: Canva
Cytryna, goździki i domowy problem z głowy - Pyszności; foto: Canva
05.07.2023 11:15

Wystarczy cytryna i kilka goździków, by jedna z największych zmor lata została pokonana. Ten trik na pewno ci się przyda, a jego skuteczność cię zachwyci. Co więcej, twój dom będzie pięknie pachniał!

Lato, lato wszędzie. Dzieciakom uśmiech nie schodzi z ust, a dorośli z upojeniem zażywają naturalnej witaminy D z promieni słonecznych, ciesząc się każdą chwilą spędzoną w domu. A jednak to samo miejsce może się latem kojarzyć z pewnym nieprzyjemnym problemem, skutkującym bąblami na skórze, uporczywym swędzeniem i poważnymi brakami w pokładach cierpliwości. To właśnie dlatego koniecznie musisz się dowiedzieć, dlaczego sezonem letnim warto położyć na parapecie cytrynę i goździki. 

Czas wytoczyć potężne działo

Cytryna i komary to odwieczni wrogowie - Pyszności; foto: Canva
Cytryna i komary to odwieczni wrogowie - Pyszności; foto: Canva

Komary. Małe paskudy, które zatruwają nam latem życie, bzycząc, kąsając i wałęsając się bez celu i pozwolenia po naszej prywatnej, domowej przestrzeni powietrznej. Biada zwłaszcza tym, którzy mieszkają w okolicy jezior i zarośli. Oni doskonale wiedzą, że bez odpowiedniej wiedzy nie mają w starciu z komarami najmniejszych szans.

Dlatego warto sobie zdać sprawę z tego, że nie wszystko to, co miłe dla człowieka, będzie też takie dla komarów. I tu flagowy przykład: cytryna i goździki. Nam kojarzą się głównie z herbatą zimową i miłym zapachem. A przecież takie połączenie to coś jeszcze: skuteczna broń przeciwko gryzącym owadom. Czas to wcielić w życie, bez żadnej litości.

Na początek weź cytrynę i pokrój ją w grube plastry. Następnie wysyp na dłoń kilka goździków i powbijaj je w miąższ cytrusa. Przełóż plastry na talerz i ustaw przy oknach, a żaden komar nie zbliży się do twojego domu nawet na krok. A może raczej — na machnięcie skrzydełkami. Tak czy inaczej, będą się trzymały z daleka, bo zapach cytryny i goździków jest dla nich nie do zniesienia.

Cytryna i goździki sprawią, że taki widok nie będzie ci już groził - Pyszności; foto: Canva
Cytryna i goździki sprawią, że taki widok nie będzie ci już groził - Pyszności; foto: Canva

Pamiętaj, że taka naturalna i domowa pułapka ma swoją datę przydatności. Cytryna w letnich temperaturach nie wytrzyma zbyt długo, dlatego musisz co jakiś czas wymieniać ją na nowe plastry. Jeśli o tym zapomnisz i pozwolisz cytrynie zgnić, to nie dość, że straci ona swoją moc, to jeszcze zacznie działać odwrotnie, ściągając wszystkie muszki owocówki z okolicy. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także