PoradyWeź z szafki w kuchni i spryskaj zakamarki w domu. Pająki uciekną, gdzie pieprz rośnie

Weź z szafki w kuchni i spryskaj zakamarki w domu. Pająki uciekną, gdzie pieprz rośnie

Jak pozbyć się pająków z domu?
Jak pozbyć się pająków z domu?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
05.04.2024 13:19, aktualizacja: 05.04.2024 19:40

Według przesądów obecność pająków w domu oznacza dobrobyt. Większość ludzi woli jednak unikać tych nieproszonych gości. Jak skutecznie i łatwo się ich pozbyć? Wypróbuj domowych metod.

Pająki są zwierzętami, które budzą niechęć u wielu osób. Ugryzienia tych stworzeń mogą być bolesne, a walka z nimi nie zawsze jest łatwa. Chemiczne środki przeciwko pająkom często zawodzą, a ich rozpylanie może być szkodliwe dla ludzi i zwierząt przebywających w tym samym pomieszczeniu. Dlatego też warto wypróbować naturalnych i skutecznych metod na pozbycie się pająków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Weź z kuchennej szafki. Tak pozbędziesz się pająków z domu

Skutecznym naturalnym specyfikiem, który pomoże ci uporać się z pająkami w domu, jest ocet jabłkowy. Wystarczy wymieszać go z wodą pół na pół, przelać do buteleczki z atomizerem i spryskać miejsca, w których zadomowiły się pająki. Warto wiedzieć, że kwaśny zapach i smak działa na nie drażniąco, ale nie zabija ich.

Mięta jest kolejnym naturalnym środkiem, który skutecznie odstrasza pająki. Wystarczy spryskać miętowym olejkiem eterycznym parapety, drzwi i inne miejsca, które pająki szczególnie sobie upodobały. Dla tych, którzy nie lubią zabijać nawet niechcianych insektów, dobrą wiadomością będzie fakt, że zapach mięty odstrasza pająki, ale nie zabija ich. Podobnie skuteczne jest sadzenie mięty, na przykład w doniczkach. Na parapecie można postawić doniczki z eukaliptusem, którego zapach również odstrasza pajęczaki.

Innym skutecznym środkiem jest woda z cytryną. Sok może pochodzić ze świeżych cytryn, z kwasku cytrynowego dostępnego w sklepach, lub można go zastąpić cytrynowym olejkiem eterycznym. Równie skuteczne są inne olejki, takie jak kamforowy, cedrowy i eukaliptusowy.

Zapach octu skutecznie odstraszy pająki
Zapach octu skutecznie odstraszy pająki© Pixabay

Co zrobić, żeby pająki nie wchodziły do domu?

Przede wszystkim dbaj o czystość. Kurz, pozostałości po jedzeniu, psujące się owoce i warzywa ściągają mrówki, muszki owocówki czy prusaki do domu, a to właśnie nimi żywią się pająki. Jeśli więc zadbamy o czystość naszym domu, pozbawimy pająki jedzenia, i tym samym zniechęcimy je do przebywania w naszych czterech ścianach.

Skutecznym odstraszaczem będą rośliny doniczkowe umieszczone na parapetach w domu, które swoim zapachem zniechęcą pająki do zadomowienia się. To już wspomniana mięta, eukaliptus, a także lawenda, której zapach również działa na pająki odstraszająco.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także